همشهری آنلاین: بخشدار بخش کوهستانی یانسر بهشهر در استان مازندران گفت: به رغم خاموش کردن آتش در بخشی از جنگل‌های این بخش کوهستانی، آتش بار دیگر جنگل‌های این منطقه را فرا گرفت.

آتش‌سوزی در جنگل

حسین نجفی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: وزش شدید باد در این منطقه از صبح شنبه(9 خرداد) آغاز و به احتمال فراوان همین عامل منجر به آغاز آتش سوزی در بخشی از جنگل‌های روستاهای افتلت‌، ونشید و سنگدرده شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر نیروهای مردمی و بسیج با استفاده از امکانات موجود در تلاش برای خاموش کردن آتش هستند.

بخشدار یانسر گفت: آتش سوزی روز جمعه منجر به سوختن حدود یک هکتار از جنگل‌های این بخش کوهستانی شد.

نجفی با تاکید مجدد بر لزوم استقرار مرکز آتش نشانی در بخش کوهستانی یانسر افزود: به رغم گستردگی جنگل‌های بخش یانسر، توانایی سازمان‌های دولتی برای مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی این جنگل‌ها اندک است.

وی ادامه داد: از چند سال پیش ساختمان آتش نشانی این بخش در روستای بیشته بنه به عنوان مرکز بخش احداث شد اما به دلیل نبود امکانات و خودرو آتش نشانی، تاکنون این ساختمان بلا استفاده مانده است .

بخشدار بخش کوهستانی یانسر بهشهر گفت: روستاهای این بخش همواره شاهد اتفاقات و حوادثی مانند آتش سوزی هستند که مجهز بودن این مرکز می‌تواند بخش عمده‌ای از دغدغه‌های ساکنان این روستاها را برطرف کند.

بهشهر از شهرستان‌های استان مازندران است که از شمال به خلیجِ میانکاله، از شرق به شهرستان کردکوی، از جنوب به دامنه‌های البرز و شهرستان دامغان و از غرب به شهرستان ساری و نکا محدود می‌شود.

کد خبر 296692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار