همشهری آنلاین: وزارت کشور و وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن ۲۸۹ عضو گروه طالبان و زخمی شدن ۱۸۹ تن از آنان طی دو روز گذشته و در جریان عملیات نیروهای پلیس افغانستان خبردادند .

۲۸۹ عضو گروه طالبان در افغانستان کشته شدند

 

به گزارش ایرنا، وزارت کشور افغانستان روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در عملیات نیروهای پلیس در استان های قندز، فاریاب، بدخشان، سرپل، قندهار، زابل، ارزگان، غزنی، پکتیکا، ننگرهار و غور 138 عضو گروه طالبان کشته و 83 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در این بیانیه افزوده شده است که در این مدت هفت عضو گروه طالبان بازداشت و تعدادی جنگ افزارهای سبک و سنگین و 55 دستگاه موتورسیکلت نیز بدست نیروهای پلیس افتاد . همچنین از هفت رویداد انفجاری نیز جلوگیری شد.

وزارت دفاع افغانستان نیز در بیانیه جداگانه ای اعلام کرد که در 48 ساعت گذشته 151 عضو گروه طالبان در درگیری با نیروهای افغان کشته و 100 تن دیگر نیز زخمی شدند.

در این بیانیه افزوده شده است که در این مدت 15 عدد بمب جاسازی شده در کنار جاده ای کشف و خنثی شد و تعداد سلاح و مهمات نیز بدست نیروهای ارتش افتاد.

در این بیانیه افزوده شده است که در 48 ساعت گذشته 16 سرباز ارتش نیز در درگیری با طالبان و انفجار بمب های کنار جاده ای کشته شدند.

 

کد خبر 295177

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha