چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴

همشهری آنلاین: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با درخواست از قانون گذاران برای تشدید برخورد با سوداگران مرگ، گفت: هر روز شاهد روش های تازه برای انتقال مواد مخدر به کشورمان هستیم.

به گزارش مهر، سردار علی مویدی در حاشیه نشست تخصصی روسای پلیس مواد مخدر کشور با تشریح راه‌های گوناگون ورود مواد مخدر به کشور افزود: یکی از راه‌های ورود مواد مخدر چه از مرزها و چه در زندان‌ها بلعیدن مواد مخدر است.

وی گفت: افراد مختلف مترسد کوچک‌ترین فرصت هستند تا به خواسته‌هایی که دارند برسند از این رو حتی با به خطر انداختن سلامت جسمی خود اقدام به قاچاق مواد مخدر از راه بلعیدن می‌کنند که این روش مخاطرات زیادی را برای فرد قاچاق‌بر به همراه دارد.

سردار مویدی با اعلام اینکه در حال حاضر در داخل فرودگاه‌ها و مبادی ورودی کشور دستگاه‌هایی وجود دارد که در خصوص بلع مواد مخدر هشدارهای لازم را ارائه می‌دهد، افزود: متاسفانه به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانیم از تجهیزات به روز برای مقابله با سوداگرانی که اقدام به بلع مواد مخدر می‌کنند برخورد کنیم.

وی با اعلام اینکه بحث استفاده از این دستگاه‌ها و تجهیزات در زندان به عهده مسئولین زندان‌های کشور است افزود: در هر حال بحث مواد مخدر یک بحث فراملی است که برای کنترل آن احتیاج به همکاری بین‌بخشی همه دستگاه‌ها داریم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه مواد مخدر به صورت علنی از مرزهای شرقی وارد کشور می‌شوند نیز گفت: خوشبختانه اقدامات موثری برای انسداد مرزها صورت گرفته است که باعث شده ما شاهد کاهش ورود مواد مخدر در کشور باشیم اما به دلیل تقاضای بالایی که این مواد در دنیا دارد مجرمین تلاش می‌کنند به شیوه‌های متعدد مواد مخدر را از کشورهای تولیدکننده انتقال دهند تا جایی که هر روز یک شیوه جدید و یک مسیر جدید از سوی سوداگران مرگ شناسایی و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

سردار مویدی با تشریح آخرین روش های قاچاق مواد مخدر به مرزهای کشور، افزود: در دو هفته گذشته نیروهای مرزبانی متوجه حضور گله‌ای گوسفند سرگردان در حاشیه نقطه صفر مرزی بودند با جمع‌آوری این گوسفندان و انتقال آنها به پاسگاه مرزی در بررسی‌های کاوشگرانه مشخص شد سوداگران مرگ در پوشش این گله گوسفند اقدام به قاچاق مواد مخدر می‌کردند که خوشبختانه هوشیاری ماموران مرزبانی آنها را در اجرای نقشه خود ناکام گذاشت.

وی در مورد تشدید مجازات سوداگران مرگ و قاچاقچیان هم گفت: یکی از خواسته‌های بزرگ پلیس مبارزه با مواد مخدر از قانونگذار این است که با افزایش و تشدید مجازات قاچاقچیان امنیت ملی، امنیت جامعه و سلامت جامعه را افزایش دهند.

کد خبر 295026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار