همشهری آنلاین: وکیل‌مدافع اولیای‌دم روح‌الامینی گفت که در چهارمین جلسه دادگاه مرتضوی که قرار است دوشنبه ۲۱ اردیبهشت برگزار شود، احتمالا موضوع شکایت خانواده روح‌الامینی مطرح خواهد شد.

سعید مرتضوی

میرمجید طاهری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، گفت: سال گذشته جلسات رسیدگی به بخشی از پرونده کهریزک برگزار شد. در حال حاضر نیز شکایت خانواده روح الامینی در شعبه 79 دادگاه کیفری در حال رسیدگی است.

وی ادامه داد: تاکنون ‌3 جلسه برای رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی تشکیل شده که در این جلسات بیشتر مباحث مربوط به شکایت تامین اجتماعی بوده و آقای مرتضوی در رابطه با همین موضوع دفاعیات خود را ارائه کرد. احتمالا در جلسه فردا به موضوع شکایت ما رسیدگی می‌شود و در همین راستا ما دفاعیات خود را بیان می‌کنیم.

وکیل‌مدافع خانواده روح‌الامینی تصریح کرد:‌ آقای مرتضوی تاکنون ایراداتی را نسبت به پرونده مطرح کرده‌اند که این ایرادات از سوی دادگاه قابل پذیرش نبوده است.

به گزارش ایسنا، دادستان عمومی و انقلاب تهران 24 دی ماه بیان کرد که بخشی از پرونده گزارش تحقیق و تفحص مجلس در خصوص سازمان تامین اجتماعی با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است.

همچنین افتخاری پیش از این به ایسنا گفته بود که آن بخش از پرونده قضات کهریزک که مربوط به محکومیت جزای نقدی مرتضوی می‌شد و دیوان عالی از آن ایراد گرفته بود نیز به شعبه هم‌عرض - شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران - ارسال شده است؛ بنابراین این دو پرونده به ریاست قاضی کشکولی رسیدگی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، سعید مرتضوی در پرونده کهریزک علاوه بر اتهام «مشارکت در بازداشت غیرقانونی»، اتهام دیگری مبنی بر «معاونت در تنظیم گزارش خلاف واقع از طریق امر یا ترغیب ماموران مربوطه به تنظیم گزارش خطاب به خود» داشت که شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران در همین رابطه سعید مرتضوی را به پرداخت 200 هزار تومان جزای نقدی محکوم کرد.

شعبه 38 دیوان عالی کشور به این قسمت از پرونده ایراد گرفت و به همین دلیل پرونده را برای رسیدگی ماهوی در شعبه هم‌عرض، به دادگاه کیفری استان تهران ارسال کرده است.

همچنین دادستان عمومی و انقلاب تهران 24 دی ماه بیان کرد که بخشی از پرونده گزارش تحقیق و تفحص مجلس در خصوص سازمان تامین اجتماعی با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است.

کد خبر 294672

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha