مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه نباید فضا را بسته نگه داشت و با نقدی غیرسازنده به تولیدکنندگان فیلم حمله کرد، معتقد است به هنرمند باید اجازه داد در چارچوب قانون، معضلات جامعه را به تصویر بکشد.

فیلم قصه ها

به گزارش ايسنا؛ حسین نوش‌آبادی در جدیدترین اظهاراتش با انتقاد از هجمه‌های وارده علیه فیلم "قصه‌ها" به کارگردانی رخشان بنی اعتماد، گفت: عده‌ای می‌خواهند این فیلم را سیاسی نشان دهند، در حالی که اصلا ماهیت سیاسی نداشته و حتی اگر داشته باشد نیز هنجارهای قانونی در آن رعایت شده است.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: فیلم "قصه‌ها" بر اساس زمان‌بندی در سینماها اکران شده و نیازی نیست نسبت به فیلمی که به مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه می‌پردازد، نگران باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: هر فیلمی که به اکران می‌رسد و مجوز می‌گیرد دلیل بر این نیست که همه قسمت های آن مورد تأیید وزارت فرهنگ باشد اما زمانی که کلیت آن مورد تأیید باشد و به مشکلاتی که متوجه جامعه است بپردازد، نیازی به نگرانی ندارد هرچند که بعضی قسمت‌های آن منطبق با سلایق همگان نباشد.

حمله به سازندگان فیلم‌ها با نگاه سیاسی زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست

نوش آبادی که با خبرنگار خانه ملت سخن می‌گفت در ادامه تأکید کرد: نباید فضا را بسته نگه داشت و با نقدی غیرسازنده به تولیدکنندگان فیلم حمله کرد؛ مخصوصا در کشوری که اقتدار امنیتی در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد، حرکت‌های خشن و غیر قانونی نسبت به محصولاتی که مجوز قانونی دارند زیبنده نیست.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه اگر هنرمند اجازه نداشته باشد معضلات جامعه را در چارچوب قانون نشان دهد، هرج و مرج ایجاد می‌شود، یادآور شد: خاصیت فیلم "قصه‌ها" این است که گاهی مشکلات را با نگاه وسیع‌تر و گاهی هم مبالغه آمیزتر بیان کرده که این طبیعی است.

وی افزود: به طور کلی به دلیل اعمال نظارت‌ها و بررسی محتوای دقیق فیلم‌ها و عضویت از تمامی نهادهای نظارت کننده در شورای اکران، نگرانی نسبت به محتوای این فیلم و فیلم های دیگر که موفق به دریافت مجوز می‌شوند، وجود ندارد.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم به خاطر نمایش فیلمی که مطابق سلیقه بعضی افراد نیست به اصول مدنی تعرض شود، خاطرنشان کرد: اصلاحات لازم روی فیلم "قصه‌ها" صورت گرفته و اینکه کسی بخواهد به آن از زاویه‌ای سیاسی نگاه کند درست نیست و نظر این وزارتخانه فصل الخطاب قانونی است.

کد خبر 294671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی