یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: شرکت تسلا مجموعه‌ای از محصولات جدید خود را به عنوان نسل جدیدی از منابع انرژی رونمایی کرد که در میان آنها باتری به چشم می‌خورد که ویژه خانه‌های مسکونی طراحی شده‌است.

تسلا

براساس گزارش BBC، اين باتري يون ليتيومي را شركت تسلا پاوروال (PowerWall) ناميده‌است، و همانطور كه از نام آن مشخص است،‌ اين باتري درون ديوار جاسازي شده و به شبكه انرژي محلي متصل خواهد‌شد. قيمت نسخه 10 كيلوواتي اين باتري‌ها 3500 دلار و قيمت مد هفت كيلوواتي آن سه هزار دلار اعلام شده‌است.

باتري‌هاي خانگي در طول شب، زماني كه هزينه مصرف برق كمتر مي‌شود، شارژ شده و در طول روز از انرژي ذخيره شده در آن براي تامين نيازهاي خانه‌هاي مسكوني استفاده مي‌شود. به گفته شركت تسلا،‌اين باتري‌ها مي‌توانند 25 درصد از مبلغ قبض برق مصرف‌كنندگان بكاهند.

شركت تسلا اين محصول جديد خود را به همراه سيستم‌هاي ذخيره‌سازي انرژي تجاري در كنفرانسي در كاليفرنيا رونمايي كرده و آن را قطعه‌اي گم‌شده از خانه‌هاي مسكوني توصيف كرد. الون‌ماسك مدير عامل و بنيانگذار شركت تسلا در اين كنفرانس گفت باتري‌هاي معمولي مشكل بزرگي دارند، آنها بسيار ناكارامد و وحشتناك هستند. به گفته وي، اما زماني كه اين باتري‌هاي جديد با انرژي خورشيدي تلفيق شوند،‌ سرعت دست شستن مصرف‌كنندگان از سوخت‌هاي فسيلي تشديد خواهد‌شد.

قرار است باتري‌هاي خانگي تا يك سال ديگر وارد بازار شده و در اختيار سازندگان و مالكان خانه‌هاي مسكوني قرار گيرند.

کد خبر 293921

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha