همشهری آنلاین: معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت استاد حسین قندی، پیشکسوت روزنامه نگاری کشور را تسلیت گفت.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت استاد حسین قندی، پیشکسوت روزنامه نگاری کشور را تسلیت گفت. حسین انتظامی، با صدور پیامی درگذشت حسین قندی، مدرس علوم ارتباطات و پیشکسوت روزنامه نگاری را به جامعه رسانه‌ای کشور و خانواده‌ وی تسلیت گفت.

در پیام معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد آمده است:

«انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت استاد حسین قندی، از برجسته ترین اساتید روزنامه نگاری کشور که در کنار تالیف آثاری مرجع و کاربردی، عمر خود را صرف آموزش و پرورش دانشجویان و علاقمندان روزنامه نگاری در کشور کرد، مایه تاثر شد.

بی تردید، آثار و برکات تلاش های خستگی ناپذیر این مدرس مولف، همچنان برای دانش‌جویان و علاقمندان روزنامه‌نگاری حرفه‌ای، ماندگار خواهد بود.

فقدان این معلم با اخلاق و استاد دلسوز را به جامعه رسانه ای کشور، دوستان، دوستداران و دانشجویان او و همچنین خانواده محترم بویژه همسر صبورشان تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای ایشان، غفران الهی و برای خانواده شان، صبر مسالت می کنم.»

حسین قندی، روزنامه‌نگار پیشکسوت و مدرس روزنامه‌نگاری عصر امروز در سن ۶۴ سالگی در بیمارستان غیاثی تهران دارفانی را وداع گفت. او متولد اسفند ۱۳۳۰ در سبزوار و بزرگ شده تهران بود. سال 56 بعد از اتمام دوره خدمت به آمریکا رفت و در رشته مدیریت بین‌الملل، کارشناسی ارشد گرفت و سال 58 به ایران بازگشت. بعد از بازگشت به ایران در روزنامه‌های کیهان، ابرار، اخبار، انتخاب،... و بالاخره جام‌جم در سمت‌های مختلفی مشغول به کار نویسندگی و ایفای مسوولیت شد.

از این مدرس پیشکسوت روزنامه نگاری علاوه بر سال‌ها تدریس علوم ارتباطات در دانشگاه علامه طباطبایی و آموزش صدها خبرنگار و روزنامه‌نگار، آثار زیادی در حوزه رسانه منتشر شده که مرجع مهم و کم نظیری برای دانشجویان و علاقمندان این حرفه محسوب می شود. روزنامه نگاری نوین، مقاله نویسی در مطبوعات، روزنامه‌نگاری تخصصی، تخیل در روزنامه‌نگاری و... از جمله آثار ماندگار این استاد پیشکسوت است.

کد خبر 293081

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار رسانه و روزنامه‌نگاری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha