همشهری آنلاین: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، شادی و خرسندی مردم به دلیل تفاهم سیاسی در مذاکرات هسته‌ای را سرمایه ارزشمندی برای نظام، مسئولان و دولت دانست و گفت: باید خدا را شکر کنیم که توفیق ایجاد نشاط عمومی را به ما داده است.

هاشمی رفسنجانی

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در ادامه دیدارهای نوروزی با جمعی از مسئولان، مردم و دانشگاهیان افزود: نشاط و شادابی اجتماعی حق مردم در زندگی فردی و جمعی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بیانیه هسته‌ای را نقطه آغاز یک راه نسبتاً مشکل تا رسیدن به تفاهم عملی عنوان کرد و اظهارداشت: مطمئناً لابی‌های صهیونیست هر کاری را می‌کنند تا بتوانند وقفه‌ای در امضای نهایی مذاکرات ایجاد کنند و از این طریق بر دروغ پردازی‌های خویش در خصوص ایران هراسی و تشدید ایران ستیزی ادامه خواهند داد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خاطر نشان کرد: پذیرش رسمی ایران به عنوان یک کشور دارای دانش هسته‌ای و عضو باشگاه هسته‌ای یکی دیگر از شاخص‌های بیانیه لوزان است.

وی ادامه داد: براساس قوانین بین‌المللی، آژانس بين‌المللي هسته‌ای باید به ایران کمک کند تا مراکز هسته‌ای خود را براساس دانش و فناوری جدید به روز کند.

  • دانش هسته‌ای در فکر و اندیشه فرزندان این مرز و بوم است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به کسانی که در داخل اظهار نگرانی می‌کنند، گفت: دانش هسته‌ای در فکر و اندیشه فرزندان دانشمند این مرز و بوم است و اینها سرمایه‌هایی هستند که همیشه خواهند ماند.

هاشمی رفسنجانی، شفاف سازی را سیاست همیشگی جمهوری اسلامی در 35 سال گذشته دانست و افزود: چون استفاده صلح‌آمیز از مواهب دانش هسته‌ای را حق خود می‌دانیم، پنهان کاری نداریم.

وی اضافه کرد:خیلی شفاف و صریح می‌گوییم ساختن بمب هسته‌ای، قتل عام مردم و نابودی زمین از نبات و جانداران را حرام و استفاده از مواهب هسته‌ای در پزشکی، کشاورزی و دیگر ابعاد زندگی را حق ایرانیان و تلاش برای زمینه سازی آن را وظیفه مسئولان جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم.

  • انتخابات در سال جاری مهم است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه برگزاری انتخابات در سال جاری را برای نظام بسیار مهم خواند و گفت: براساس تعالیم دینی، قانون اساسی و اصول دموکراسی، نقش مردم برای دخالت در انتخاب سرنوشت خویش، از اولویت سیاست‌های کلی، برنامه‌ریزی‌ها و اجرائیات در نظام اسلامی است.

  • ابراز تاسف از اختلافات مذهبی مسلمانان

هاشمی رفسنجانی همچنین با ابراز تأسف از اوضاع نابسامان بعضی از کشورهای اسلامی و شدید اختلافات مذهبی مسلمانان، گفت: جای تعجب است که پیروان مهربان‌ترین پیامبر تاریخ، با تحریم دشمنان اسلام که سعی در ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی دارند، همدیگر را می‌کشند و به آن افتخار می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری آیاتی از قرآن کریم که بر گفت‌وگوی با پیروان اهل کتاب و پرهیز از نزاع تأکید دارند، گفت: اختلاف نظر خوب است که باعث روشن شدن حقایق می‌شود و آنچه همگان از آن منع شده‌اند، نزاع است که جامعه را فشل و دشمنان را بر مسلمانان مسلط می‌نماید.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر نقش وحدت به ویژه در استحکام پایه‌های نظام، به همدلی و همزبانی مردم در سال 57 در مقطع اعتصاب عمومی و به ویژه اعتصاب شرکت نفت اشاره کرد و افزود: رژیم پهلوی همه عوامل داخلی و خارجی قدرت را داشت، اما وحدت مردم پنجه‌های آهنین ساواک را شکست.

وی با یادآوری «وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا» به مصادیق علمی و امروزی این آیه در سه مقطع پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و شرایط امروز اشاره کرد و گفت: خداوند در این آیه تأکید می‌نماید که راه‌های متعددی برای هدایت و راهنمایی مبارزان و مجاهدان قرار داده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح مواهب الهی و مصادیق نصرت الهی، در مقطع پذیرش قطعنامه 598 و سرنوشت ذلیلانه دشمنان داخلی و خارجی مردم ایران، گفت: تحقق وعده‌های خداوندی در پاسخ به این سؤال روشن و آشکار است که حامیان خارجی حزب بعث کجایند؟! سرنوشت صدام چه شد؟! منافقین که ستون پنجم دشمن بودند، چگونه زندگی می‌کنند؟!

هاشمی رفسنجانی با ترسیم روند مانع تراشی‌های غربی‌ها و آمریکا در مسیر حرکت علمی و دانش هسته‌ای ایران، شرایط فعلی را مصداق عملی آیه « وإن جنحوا للسلم فاجنح لها» دانست و گفت: ایران در دوره‌های متعدد به پیروزی‌های نظامی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی رسیده و این نشان از حقانیت ایران است.

صبح دیروز (17 فروردين) خانم شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و معاونین به همراه برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ـ جمعی از اقشار مختلف مردم از استان‌های تهران، البرز و قم ـ استادان دانشگاه های سراسر کشور ـ مدیران شرکت ایران خودروـ بعضی از اعضای کانون وکلا و سردفتران ـ جمعی از علما، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه و گروهی از دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی طی دو دیدار جداگانه، با آیت الله هاشمی رفسنجانی دیدار کردند و آغاز سال جدید را به ایشان تبریک گفتند.

در آغاز این دیدارها شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، حجت الاسلام والمسلمین قدس محلاتی، حجت الاسلام والمسلمین آهنگران(فرزند صادق آهنگران) حجت الاسلام والمسلمین محمد صدوقی، دکتر علیرضا منادی و چند نفر دیگر از اقشار مختلف مردمی، با تبریک سال نو و توافقات هسته‌ای و نزولات آسمانی، خواستار توفیقات روزافزون نظام اسلامی و مسئولان آن شدند.

کد خبر 291519

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha