همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نحوه رانندگی در محدوده‌های مناطق حفاظت شده نیاز به فرهنگ‌سازی دارد تا دیگر شاهد برخورد گونه‌های جانوری با خودروها و تلف شدن آنها نباشیم.

رانندگی در محدوده مناطق حفاظت شده نیازمند فرهنگ‌سازی بیش‌تری است

به گزارش ايرنا، محمد درویش روز دوشنبه گفت: در ایام تعطیلات نوروزی شاهد تلف شدن یک قلاده پلنگ در استان فارس بودیم که به علت برخورد با خودروی عبوری در کازرون رخ داد.

وی تاکید کرد: قبل از آغاز سفرهای نوروزی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست سفارش‌های لازم در مورد نحوه رانندگی در جاده‌هایی که از میان مناطق حفاظت شده می‌گذرند، شده بود اما متاسفانه همچنان شاهد از بین رفتن حیات وحش بر اثر برخورد با خودروهای عبوری بودیم.

درویش اظهار کرد: متاسفانه تعداد تصادفات منجر به مرگ گونه‌های جانوری در جاده‌های کشور روند صعودی دارد که کاهش آن نیازمند فرهنگ‌سازی است.

وی درباره مشارکت مردم در دیگر زمینه‌های حفاظت از محیط زیست در ایام نوروز گفت: مشارکت مردم در برخی از استان‌های کشور از جمله خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، اصفهان و چهارمحال و بختیاری بسیار چشمگیر بود.

درویش افزود: برخی استان‌ها مانند فارس، اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری برای اولین بار مکان‌هایی را برای جمع‌آوری سبزه‌های نوروزی تهیه کرده بودند تا بعد از جمع‌آوری به کمپوست یا علوفه برای دام تبدیل شوند.

وی ادامه داد: همچنین در برخی از استان‌ها به گردشگران بروشورهایی با مضمون حفاظت از محیط زیست داده شد، حتی این بروشورها بین مسافران برخی هتل‌ها در استان‌های مختلف کشور پخش شد.

کد خبر 291475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار