همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی با اشاره به افزایش فعالیت کمیته بازنگری برنامه‌های درسی، گفت: حدود ۶۰۰ برنامه درسی وجود دارد که بیش از ۱۰ سال از بازنگری آن‌ها می‌گذرد و تا شهریور ماه ۹۴ باید بازنگری شوند.

به گزارش فارس، دكتر عبدالرحیم نوه‌ابراهیم، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی با اشاره به لزوم بازنگری برنامه‌های درسی دانشگاهی، گفت: کمیته تخصصی بازنگری دروس در سال جدید فعال‌تر عمل می‌کند زیرا تا شهریور ماه 94 باید برنامه‌های درسی با بیش از 10 سال سابقه بازنگری شوند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید برای بازنگری برنامه‌های درسی کمک کنند، اظهار داشت: حدود 600 برنامه با بیش از 10 سال سابقه بازنگری داریم که 50 درصد این برنامه‌ها در حوزه علوم انسانی هستند و شورای تحول علوم انسانی مسئولیت بازنگری این برنامه‌ها را دارد.

نوه ابراهیم اضافه کرد: بازنگری در رشته‌های کشاورزی و منابع طبیعی از سوی کمیته‌های تخصصی و آموزشی وزارت علوم، تحقيقات و فناوري انجام شده است.

وی با اشاره به ضرورت کارآفرین شدن دانشگاه‌ها افزود: برای تحقق این امر علاوه بر بازنگری رشته‌ها، باید بخش عمده برنامه‌های درسی به صورت عملی باشد.

کد خبر 291142

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار