همشهری آنلاین: منابع امنیتی یمن از حمله ترویست‌های القاعده به زندانی در استان حضرموت و فراری دادن ۳۰۰ زندانی از جمله یکی از سرکرگان این سازمان تروریستی خبر دادند.

حمله القاعده به زندان در یمن

به گزارش فارس، افراد مسلح وابسته به سازمان تروریستی القاعده صبح امروز(پنجشنبه 13 فروردين) به زندان مرکزی شهر «المکلا» مرکز استان حضرموت واقع در جنوب شرقی یمن حمله کردند. عناصر تروريست قبل از ورود به زندان، با گلوله‌های آر پی جی آن را هدف قرار دادند.

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در این باره گزارش داد که در پی این حمله، 300 زندانی از جمله «خالد باطرفی» از سرکردگان القاعده که دو سال گذشته بازداشت شده بود، آزاد شدند.

به گفته شاهدان عینی، عناصر تروریستی القاعده برای حمله به این زندان از بمب‌های دست‌ساز و مسلسل استفاده کردند.

بر اساس این گزارش، در حمله صبح امروز القاعده به زندان المکلا چندین نفر از نگهبانان زندان کشته و چندین نفر دیگر نیز زخمی شدند.

منابع خبری یمن نیز گزارش دادند که عناصر القاعده به بانک مرکزی یمن در شهر المکلا نیز حمله کردند و با نیروهای امنیتی مستقر در بانک درگیر شدند.

منابع امنیتی یمن نیز گزارش دادند که عناصر القاعده برای متفرق کردن نیروهای امنیتی و ممانعت از تلاش آنها برای حفاظت از زندان مرکزی به مرکز پلیس شهر المکلا و ساختمان اداره محلی استان حضرموت نیز حمله کردند.

این اولین حمله عناصر تروریستی القاعده در یمن پس از آغاز تجاوزات ائتلاف سعودی به این کشور است.

به گفته این منابع امنیتی، تعداد زیادی از نظامیان عربستان با پشتیبانی ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن، در ورودی «الودیعه» در منطقه شروره استان حضرموت واقع در مرز یمن و عربستان مستقر هستند.

یک منبع امنیتی یمن گزارش داد که استقرار نظامیان سعودی در مرز با یمن برای حمایت از عناصر تروریستی و اشغال استان حضرموت توسط القاعده است.

برخی منابع یمنی تأکید کردند که قبل از حمله عناصر القاعده به زندان، شهر المکلا احتمالا از سوی جنگنده‌های قطری هدف قرار گرفت.

شاهدان تأکید کردند که بامداد امروز صدای 4 انفجار شهر المکلا را به لرزه درآورد و پس از آن صدای تیراندازی به صورت گسترده به گوش رسید.

کد خبر 290986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار