همشهری آنلاین: یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران اعلام کرد: ایران نشانه‌هایی را از آمادگی آمریکا و اتحادیه اروپا برای لغو تحریم‌های اقتصادی بعد از توافق کامل با ایران، دریافت کرده است.

fiveplusone

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اسپوتنیک از لوزان، این مذاکره کننده ایرانی خاطرنشان کرد: هیئت ایرانی نشانه‌هایی را از آمریکا و اتحادیه اروپا دریافت کرده است.

مذاکره کنندگان آمریکا و اتحادیه اروپا آمادگی خود را برای لغو تحریم های اقتصادی بعد از توافق کامل با ایران اعلام کرده اند.


به گفته وی مشکل اصلی در موضوع لغو تحریم ها، تحریم هایی است که از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد و دولت آمریکا وضع شده اند.

لغو تحریم های وضع شده از سوی دولت آمریکا به تصویب کنگره این کشور نیاز دارد.

ایران و گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان) هم اکنون برای رسیدن به توافقی هسته ای در لوزان سوییس سرگرم مذاکره هستند.


دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) 15 مارس (24 اسفند) در حالی در سوئیس آغاز شد که با نزدیک شدن به ضرب‌الاجلی که برای رسیدن به چارچوب توافق تعیین شده، گفت‌وگوها بار دیگر اهمیت دوچندانی یافته است.

در حالی که طرفین قرار بود تا سوم آذر امسال بر سر راهکار جامع به توافق برسند، پابرجا بودن اختلافات موجب شد تا گفت‌وگوها برای بار دوم تمدید شود.

بر اساس برنامه جدید، دو طرف برای رسیدن به چارچوب توافق نهایی تا 9 تیر ماه زمان دارند.

کد خبر 290379

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha