همشهری آنلاین: رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی از ذخیره سازی ۷۰ هزار تن سیب و پرتقال برای شب عید خبر داد و گفت‌: این ذخایر از هفته آینده به بازار عرضه می شود که قیمت سیب درختی درجه یک کیلویی ۲۷۰۰ تومان و پرتقال درجه یک شمال ۲۹۰۰ تومان است.

میوه

به گزارش ايسنا، حسین صفایی طی سفر به این استان و بازدید از روند ذخیره سازی مرکبات برای عرضه در بازار شب عید، با بیان اینکه ایران از جمله کشورهایی است که سرانه مصرف میوه آن بالاست، گفت: چند سالی است دولت برای اجرای تنظیم بازار میوه شب عید ماموریت یافته و سازمان جهاد کشاورزی با همکاری سازمان تعاون روستایی برای ذخیره سازی دو محصول سیب و پرتقال که بیشترین مصرف را در ایام عید دارند، اقداماتی را انجام داده است.

وی ادامه داد: سیب و پرتقال به اندازه نیاز از باغداران خریداری و ذخیره سازی شده که در 10 روز پایانی سال به بازار عرضه می شود.

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی با اشاره به اینکه مازندران قطب اصلی تولید مرکبات در کشور است، گفت: 85 درصد پرتقال ذخیره شده برای شب عید از مازندران است و از ابتدای اسفندماه حمل پرتقال ذخیره شده از مازندران به سایر استان‌های متقاضی و دارای سهمیه انجام شده است.

صفایی در خصوص ذخیره سازی سیب شب عید نیز گفت: آذربایجان غربی، زنجان، دماوند از جمله استان‌های توزیع کننده سیب برای بازار شب عید هستند.

وی افزود: بیش از 60 درصد محصولات ذخیره شده به استان ها حمل و بارگیری شده است که از 23 اسفندماه عرضه میوه تنظیم بازار در سطح کشور آغاز می شود.

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی اظهار کرد: هدف از تنظیم بازار شب عید اتکاء به تولیدات داخل و حمایت از تولیدکننده است.

کد خبر 289560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار