همشهری آنلاین: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به اینکه در ۱۰ سال گشته تعداد خودروها ۱۳۵ درصد رشد داشته است، گفت: به ازای هر ۱۰ هزار خودرو ۵.۹ کشته در کشور ثبت می‌شود.

به گزارش فارس، سردار اسکندر مومنی در نشست فرماندهان پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون وسیله نقلیه موتوری در دنیا وجود دارد.

وی افزود:‌تعداد کل کشته های دنیا 1300 نفر برآورد شده است که به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه در دنیا هفت و نیم نفر کشته می شوند.

سردار مومنی تصریح کرد: در ایران این رقم به ازای هر ده هزار خودرو 5.9 نفر است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: از سال 84 تا 93 در کشور شاهد سیر صعودی تولید خودرو بوده‌ایم.
وی تصریح کرد: سال 84 تعداد خودروها 7 میلیون برآورد شده بود که این رقم در حال حاضر به 18 میلیون رسیده است که رشد 135 درصدی داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: تعداد گواهینامه‌های رانندگی نیز در سال 84 تعدادشان 18 میلیون بود که امروز این عدد به 34 میلیون رسیده است.

وی افزود: تعداد کشته ها از 27 هزار و 762 نفر در سال 84 به 16 هزار نفر در پایان سال 93 رسیده است و این در حالی است که از همایش سال قبل تا همایش امسال 1243 نفر کمتر کشته شدند.‎
سردار مومنی تصریح کرد: هدف گذاری ما برای پایان سال 95 این است که تعداد کشته ها را به حداقل 13 هزار نفر برسانیم و معتقدیم عامل اصلی کاهش سوانح و تصادفات ارتقاء فرهنگ ترافیک با همکاری مردم و رسانه ها بوده است.

کد خبر 289294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار