همشهری آنلاین: رئیس اتحادیه هتلداران استان تهران از اعمال تخفیف‌های ۴۰ درصدی در هتل‌های این استان برای تعطیلات نوروزی خبر داد.

هتل

محمدعلی فرخ‌مهر در گفت‌وگو با ایسنا، بهترین زمان بازدید از تهران را تعطیلات نوروزی دانست و افزود: با توجه به این‌که بسیاری از شهروندان تهران در تعطیلات نوروزی به خارج از این استان سفر می‌کنند و شهر خلوت‌ترین روزهای خود را در طول سال سپری می‌کند، هتل‌های این استان برای جذب گردشگران از سایر استان‌ها، از اول تا پانزدهم فروردین‌ماه 40 درصد تخفیف روی خدمات خود می‌دهند.

به گفته‌ی او، اعمال این تخفیف به تمام هتل‌های تهران از سوی اتحادیه هتلداری ابلاغ شده و شامل گردشگران و مسافران داخلی و خارجی می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اعمال این تخفیف‌ها از سوی هتل‌ها در تعطیلات نوروزی، اما این استان در نوروز چندان با اقبال مسافران روبرو نمی‌شود؟ اظهار کرد: ما همیشه این تسهیلات را لحاظ می‌کنیم، اما متأسفانه اطلاع‌رسانی رسانه‌ها در این‌باره بسیار ضعیف است. چه زمانی شده صدا و سیما تهران را برای سفر در نوروز تبلیغ کند؟ چطور آن‌ها همه استان‌ها را تبلیغ می‌کنند تا تهرانی‌ها به دیدن آن مناطق بروند، اما چرا هیچ‌وقت توجه درستی به این استان که بهترین زمان خود را برای گشت در تعطیلات نوروزی دارد، نشان نمی‌دهند؟

فرخ‌مهر سپس با اشاره به ظرفیت پایین اسکان در مراکز اقامتی استان تهران، گفت: یکی از مهمترین مشکلاتی که در نوروز داریم آن است که این زمان فصل پیک سفر در ایران به شمار می‌آید، درحالی که در سایر کشورها نوروز ایرانی فصل پیک سفر نیست، برای همین قیمت خدمات سفر در کشورهایی چون ترکیه و ارمنستان پایین می‌آید، ولی ما اینجا قیمت‌ها را بالا می‌بریم، برای همین عده‌ای ترجیح می‌دهند به خارج از کشور بروند.

وی اضافه کرد: مردم در قیاس قیمت‌ها معمولا نمونه می‌آورند که چرا قیمت اقامت در هتل‌های کیش گران است و اقامت در ترکیه یک چهارم نرخ کیش تمام می‌شود، درحالی که مردم اطلاع ندارند همین وضعیت به شکل معکوس در تابستان اتفاق می‌افتد یعنی سفر به کیش در مقایسه با ترکیه ارزان‌تر می‌شود؛ اما باز هم مردم استقبال نمی‌کنند.

رییس اتحادیه هتلداران استان تهران سپس با انتقاد به هتلداری برخی مراکز نامرتبط با گردشگری در نوروز، اظهار کرد: آموزش و پرورش با اجاره دادن کلاس‌های مدارس عملا هتلداری می‌کند. ما بارها این موضوع را با وزارت آموزش و پرورش و سایر مسوولان مطرح کرده‌ایم؛ اما راه به جایی نبرده است.

فرخ‌مهر در ادامه با تأکید بر لزوم تبلیغ برای تهران با هدف جذب گردشگر داخلی و خارجی در نوروز، اظهار کرد: آژانس‌ها به جای آنکه از این فرصت استفاده کنند و در این زمان که هتل‌های خوب برای گردشگران خارجی در تهران با قیمت مناسب پیدا می‌شود مسافر نمی‌آورند و ترجیح می‌دهند مسافر از کشور خارج کنند، چون سود بیشتر دارد.

کد خبر 288865

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها