همشهری آنلاین: نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل با اشاره به تلاش‌های اخیر دولت بلژیک برای مقابله با شیوه‌های برده داری مدرن در این کشور این تلاش‌ها را کم تاثیر خواند و خواستار تدابیر تازه‌ای از سوی مسئولین دولت به منظور شناسایی وحمایت ازقربانیان برده داری در این کشور شد.

به گزاش ایرنا ، اورمیلا بولا نماینده بان کی مون در امور مربوط به برده داری مدرن درجهان روز پنجشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای از مقامات دولت بلژیک خواست تا با استفاده از تدابیر همه جانبه و به کار گرفتن همه نهادها و سازمان‌های فعال به مقابله جدی تر با برده داری دراین کشور بپردازند.

وی دراین اطلاعیه اشاره کرده است که برغم تلاش‌های اخیر مسئولان دولتی بسیاری از قربانیان از جمله کودکان خردسال همچنان از سوی بزهکاران و گروه‌های سود جو مورد استفاده‌های غیر انسانی قرار می‌گیرند.

نماینده بان کی مون درپی دیدار 8 روزه خود از این کشور و گفت و گو با شماری از قربانیان بردگی در اطلاعیه‌ای نوشته است که مقامات مسئوول دولت بلژیک برای دادن آگاهی‌های لازم به قربانیان این گونه سو استفاده‌ها و بویژه کودکان به آموزش‌های بیشتری نیاز دارند.

اورمیلا بولا یکی از اقدامات موثر برای جلوگیری ازاین پدیده را تاسیس مراکز آموزش به کودکان خردسال واولیا آن ها درموردحقوق اجتماعی و قانونی این قربانیان دانست و تاکید کرده است که برای جلوگیری از تن دادن کودکان و سایر قربانیان به کار های اجباری با دستمزد های ناچیز مقامات دولت بلژیک باید تدابیر اقتصادی لازمی را در جهت تامین نیاز های آن ها به کار بگیرد.

وی همچنین مسئولین دولت بلژیک را ملزم دانسته است تا به منظور جلوگیری از بی عدالتی های جاری درمورد بسیاری از خانواده های بی بضاعت وکم در آمد در قوانین مدنی این کشور را که عامل اولیه تبعیضات اجتماعی ومحرومیت اقشار وگروه های خاص اجتماعی هستند، تجدید نظر کنند.

بر اساس آمار های منتشر شده بیش از 50 درصد قربانیان برده داری مدرن وکار های اجباری در بلژیک، زنان و دخترانی هستند که یا درخانه ها به کارهای اجباری واداشته می شوند ویا موردسو استفاده های جنسی قرار می گیرند.

کد خبر 288379

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha