جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: نماز جمعه ۲۴ بهمن در تهران به امامت حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: در موضوع هسته‌ای، 1+5 و آمریکا در پی عملیات فریب ایران هستند. فریبی شبیه به قرارداد اسلو که فلسطین را 22سال در قدم اول نگه داشت.

وی تاکید کرد:‌ بر سرکلیات هسته‌ای که محور آن قرارداد NPT باشد دعوایی نداریم و ما تاکیدمان همان تاکید مقام معظم رهبری است که باید مذاکرات یک مرحله‌ای به نتیجه برسد. اگرچه این تاکید رهبری خواسته 5+1 را به هم ریخته است.

امام جمعه موقت تهران افزود: مذاکرات نه فتح الفتوح است و نه فر وش کشور به بیگانه. مذاکره کنندگان فرزندان این انقلاب هستند و چندبار بگویند که فرزندان این ملت‌ایم و در چارچوب اوامر رهبری حرکت می‌کنیم.

خطیب جمعه تهران متذکر شد:‌ کشور فروشی در دوران دیکتاتورها اتفاق افتاد.

خاتمی با انتقاد از سخنان اخیر دیوید کوهن مبنی بر اینکه تحریم‌های اقتصادی دست ایران را بسته است و تیم مذاکره کننده با دست‌های بسته پشت میز مذاکرات نشسته است، گفت: این روزها آمریکایی‌ها بی ادبانه سخنانی می‌گویند که در شأن خودشان است. دست خود آمریکایی‌ها بسته است. آمریکایی‌ها با ورود به عراق، افغانستان، سوریه، یمن و اوکراین به جز نفرت مردم چیز دیگری گیرشان نیامده است. امروز علاوه بر مردم ایران، مردم یمن نیز شعار الموت لآمریکا سرمی‌دهند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: راهپیمایی 22 بهمن ماه نشان داد ملت ایران مدبرانه و با دقت برنامه مذاکرات هسته‌ای را دنبال می‌کند و اصلا دستش بسته نیست.

خاتمی با بیان این‌که «22 بهمن 93 چیزی از 22 بهمن 58 کم نداشت» گفت: 22 بهمن سال جاری بیعت با نظام و رهبری بود. یکی از جامعه‌شناسان غربی دکترین ولایت فقیه امام خمینی (ره) را دکترین موفق و پررنگ با وجود اینکه سی وشش سال از آن می‌گذرد عنوان کرده است. بنده به این جامعه شناس غربی می‌گویم راز این انقلاب درونی بودن آن است. مردم سی و ششمین سال با انگیزه از نظام خود دفاع کردند و هرگز به خود اجازه نمی‌دهند عزتشان کمرنگ شود.

وی با بیان این‌که «حضور ده‌ها میلیونی مردم در 22 بهمن ماه در سراسر کشور به نظام اسلامی آبرو داد» خاطرنشان کرد: هرگامی را که در 22 بهمن 93 برداشتید خداوند برای شما ثواب عبادت سیاسی را در کارنامه عملتان ثبت کرده است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: به افرادی که گاه گاه خیالاتی می‌شوند و می‌گویند "مرگ بر آمریکا نگوییم"، می‌گویم تا شیطنت‌های آمریکا هست "شعار مرگ بر آمریکا" نیز ادامه می‌یابد و هر کس در برابر این شعار بایستد منزوی می‌شود.

خاتمی پیام حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن 93 به مسئولان را مورد اشاره قرار داد و افزود: مردم این روز به مسئولان گفتند مردانه در صحنه هستند. مسئولان نیز باید با خدمت کریمانه از آنان تشکر کنند و با حالت عصبانیت سخن نگویند. اما گاهی برخی مسئولان با عصبانیت سخن می‌گویند و این موضوع موجب رنگ گرفتن جامعه از مسئولان می‌شود.

وی در انتقادی به صاحبان قلم و بیان گفت: اینقدر روی اعصاب مردم راه نروید. برخی مقاله نویسان با نیش و کنایه، نئشه می‌شوند اما دوره خارج کردن مسئولان به این شیوه از صحنه گذشته است.

کد خبر 287037

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha