همشهری آنلاین: رییس جمهوری روز چهارشنبه و در اجتماع بزرگ و خیره کننده مردم در مراسم جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با قدردانی از ملت ایران بخاطر حضور شکوهمند در جشن پیروزی انقلاب اسلامی گفت:

president

۳۶ سال از خواست مردم ما برای استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی گذشت اما آرمان ملت ما همچنان استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی دو ارزش و آرمان در کنار خود داشت و دارد، این دو ارزش را مردمسالاری و دین‌سالاری عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران تبلور شریعت در یک ملت بزرگ و تجلی حکومت خدا در قامت ملتی رشید است. جمهوری اسلامی، اعمال اراده الهی از طریق امتی بیدار و هوشیار است.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه ریشه‌های این انقلاب و آرمان‌ها و اصول ما تغییرناپذیر خواهد بود، اظهار داشت: اگر در فروع و اجرا چیزی مورد نظر باشد باز هم در چارچوب جمهوری اسلامی ایران از طریق انتخابات و صندوق آرا مردم خواهد بود. همانطور که امام عزیز و بزرگوار ما فرمودند: جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه اضافه.

دکتر روحانی با بیان اینکه اسلامیت ما عین جمهوریت ما و جمهوریت ما عین اسلامیت ماست، تصریح کرد: برای اعمال اراده مردم، بهترین راه، اجرای احکام اسلام و برای جمهوریت بهترین راه حاکمیت اراده مردم در چارچوب مقررات اسلامی است.
رییس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه امام راحل به رای مردم شرعیت دادند و بر آن فتوا صادر کردند و مقام معظم رهبری هم رای مردم را حق الناس اعلام کردند، خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی یک نظام انتخاباتی با مبانی شرعی و فقهی است. همه ما به این نظام احترام گذاشته و خواهیم گذاشت.

دکتر روحانی خواست دوم مردم در کنار نظام جمهوری اسلامی را استقلال برشمرد و گفت: مردم ایران در طول دهه‌ها و قرن‌ها برای استقلال مبارزه کرده‌اند. از زمان فتوای تنباکو تا مبارزه برای خلع ید بیگانگان در مسئله نفت و تا فتوای امام خمینی (ره) در سال ۴۳ برای مبارزه با کاپیتولاسیون، همه جا حفظ استقلال، آرمان بزرگ ملت ما بود و ما توانستیم به استقلال دست یابیم.
رییس شورای‌عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه ما استقلال را آسان به دست نیاورده‌ایم تا آن را آسان از دست بدهیم، اضافه کرد: استقلال به معنای بیگانه‌ستیزی یا بیگانه‌هراسی نیست، بلکه به معنای آن است که ما روی پای خود ایستاده و اراده مردم حاکم است و اجازه نخواهیم داد تا هیچ قدرتی بخواهد در اراده ملی مردم ایران تاثیر بگذارد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه ما در میدان جنگ از استقلال کشور دفاع کردیم و در پای میز مذاکره هم از استقلال‌مان دفاع کرده و خواهیم کرد، اظهار داشت: آن روز که رزمندگان ما در میدان جنگ می‌جنگیدند، پشت جبهه همه مردم پشتیبان رزمندگان در جبهه‌ها بودند و هیچ خیانتی بالاتر از خیانت پشت جبهه نیست. امروز هم همه ملت و راهبر بزرگ این انقلاب از کسانی که در میدان و جبهه دیپلماسی مشغول مبارزه هستند، پشتیبانی می‌کنند.

رییس جمهوری، دشمنان ملت ایران را تنها مخالفان مذاکره برشمرد و تصریح کرد: امروز تنها صهیونیست‌ها هستند که همه تلاش خود را برای مخالفت با مذاکرات به کار گرفته‌اند، اما دنیای امروز به خیانت آنها به خصوص بعد از جنایتی که در غزه مرتکب شدند، پی برده و صهیونیست‌ها همچنان جانیان صحنه در منطقه ما هستند.

دکتر روحانی، سومین خواست ملت در کنار جمهوری اسلامی، یعنی آزادی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان ساخت: جمهوریت بدون آزادی معنا ندارد و اسلام و اسلامیت هم در کنار آزادی است. وحدت ملی ما هم امروز با کثرت و تنوع افکار داخلی به انسجام ملی خود تداوم می‌دهد.

رییس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تنوع افکار و سلایق و تحلیل‌ها بلامانع است، اما در منافع و مصالح ملی همه ما یک صدا هستیم، گفت: ملت ایران امروز هم مثل ۳۶ سال پیش فریاد می‌زند، استقلال،آزادی ،جمهوری اسلامی.

دکتر روحانی ادامه داد: انقلاب اسلامی متعلق به همه ملت ایران است و نه مربوط به یک قوم، قشر و یا جناح خاصی. ملت ایران یکپارچه قیام کرد و این انقلاب را به پیروزی رساند و امروز هم همه باید یکپارچه از منافع این مردم و نظام به خوبی دفاع کنیم.

دکتر روحانی تاکید کرد: انقلاب برای تغییر اسم نبود، بلکه برای تغییر رسم‌ها و برای زدودن رسوماتی بود که عدالت ، آزادی و ارزش‌های دینی را نادیده می‌گرفت. امروز هم خواسته مردم و نسل جوان ما همان خواسته ۳۶ سال قبل ملت بزرگ ایران است.
رییس جمهوری در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه مردم سال گذشته طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری پای صندوق آرا آمدند و دولت تدبیر و امید را با آرای خود انتخاب کردند، اظهار داشت: این دولت تا پایان متعهد به رای مردم و وفادار به وعده‌های خود خواهد بود و مسیر و راه خود را ادامه داده و وعده‌هایش را عملیاتی خواهد کرد.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه در همه زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و رفاه اجتماعی پیام تدبیر و امید با حمایت و همکاری مردم از طرف این دولت به گوش جهانیان رسیده است، تصریح کرد: پارسال که در همین جایگاه با شما ملت بزرگ ایران سخن می‌گفتم، وعده دادم که تا سال آینده دوران رکود را پشت سر خواهیم گذاشت و امروز با افتخار به ملت ایران اعلام می‌کنم که در شش ماهه اول امسال دارای رشد چهار درصدی بودیم تا همه جهانیان بدانند ملت ایران قدرتمند و با کفایت ، راه پیشرفت را ادامه خواهد داد.

دکتر روحانی خاطرنشان ساخت: سال ۹۱ و ۹۲ را با رشد منفی پشت سر گذاشتیم، اما سال ۹۳ را ان‌شاالله با رشد مثبت به پایان خواهیم رساند. در شش ماهه اول امسال صنعت ما رشد ۶.۵ درصدی، بخش معدن رشد ۱۰.۵ درصدی و بخش بازرگانی رشد ۵.۴ درصدی را تجربه کردند.

رییس جمهوری با اشاره به رشد قابل توجه در زمینه نفت و سایر مسائل اقتصادی کشور در ماه‌های سپری شده از سال ۹۳، گفت: کاری کردیم تا رونق اقتصادی در این کشور آغاز شود. اولین مسیر، سهولت کسب و کار و زدودن موانع برای رونق بود که در یکسال گذشته ایران به لحاظ بهبود فضای کسب و کار ۲۲ رتبه در جهان صعود کرده است.

دکتر روحانی اضافه کرد: امروز به لحاظ سهولت در صادرات و واردات، زمان ترخیص کالا در گمرکات برای صادرات از هفت روز به یک روز و برای واردات به ویژه کالاهای اساسی از ۲۶ روز به ۳ روز کاهش یافته است.

رییس شورای اقتصاد با اشاره به اینکه تسهیلات برای رونق کسب و کار و تجارت و صنعت امسال ۴۰ درصد بیش از سال قبل در اختیار بخش تولید قرار گرفته است، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید ۷ هزار طرح نیمه‌تمام تکمیل و امروز فعال شده اند و این نشانگر آن است که ملت ما در مسیر رونق و اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کند.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه امسال صادرات غیرنفتی کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۴ درصد رشد داشته است، تصریح کرد: صادرات نفتی کشور پارسال ۳۴.۳ میلیارد دلار بود که امسال به ۴۲.۶ میلیارد دلار رسیده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه در عرصه تولید نفت و گاز، علیرغم تحریم‌ها و فشارها پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی داشته‌ایم، خاطرنشان ساخت: تولید نفت در یکسال گذشته از ۲.۷ میلیون بشکه در روز به ۲.۹ میلیون بشکه در روز ارتقا یافته است و در تولید گاز با به ثمر نشستن ۵ فاز در پارس جنوبی، تولید روزانه گاز در حال حاضر ۱۰۰ میلیون متر مکعب بیشتر از پارسال است و تا سال آینده نیز ۱۰۰ میلیون متر مکعب دیگر افزایش خواهد یافت.

دکتر روحانی گفت: در زمینه کشاورزی علیرغم خشکسالی و مشکلات موجود در زمینه تولید گندم ۲ میلیون تن افزایش تولید داشته‌ایم و در سال زراعی گذشته ۶.۸ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد. همچنین در زمینه مکانیزاسیون بخش کشاورزی توانستیم تحول خوبی ایجاد کنیم و امروز تعداد تراکتورها نسبت به پارسال ۲۵۰ درصد و تعداد کمباین‌ها ۳۵۰ درصد افزایش داشته است.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه دولت برای احیای ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی دشت خوزستان و ایلام تلاش‌های خود را آغاز کرده است، به برنامه‌های دولت برای گسترش کشت گلخانه‌ای در راستای افزایش تولید همزمان با کاهش مصرف آب نیز اشاره کرد.

دکتر روحانی افزود: همانطور که پارسال اینجا قول دادم و گفتم تورم ۳۵ درصدی را تا امسال به ۲۵ درصد خواهیم رساند، امروز اعلام می‌کنم که تورم به زیر ۱۷ درصد رسیده است. پس دولت توانسته با حمایت مردم، جوانان و کارآفرینان عزیز ما قدم‌های مهمی را برای رشد کشور بردارد.

رییس جمهوری به ارتقاء جایگاه علمی ایران در جهان اشاره کرد و گفت: امروز در زمینه علم ، فناوری و فرهنگ ،شاهد رشدی بسیار بالا در تمام دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و مراکز علمی هستیم و دانشگاه‌های ما امروز آرام‌تر و با کیفیت‌تر نسبت به گذشته کار خود را ادامه می‌دهند.

دکتر روحانی به اثرات اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: شمار شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور به ۱۳۰۰ شرکت رسیده که این بدان معناست که طی یکسال و چند ماه ، شمار این شرکتها ۲۲ برابر شده است.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه " صندوق نوآوری و شکوفایی را ایجاد کرده‌ایم و سرمایه آن را برای سال آینده به ۲ هزار میلیارد تومان افزایش داده‌ایم" ، گفت: رتبه علمی کشور امسال در مقایسه با سال گذشته ۲ رتبه صعود کرده و به جایگاه ۱۴ جهانی رسیده ایم ، در زمینه تکنولوژی نانو نیز رتبه هفتم جهان را کسب کرده‌ایم و در بیوتکنولوژی با دو پله صعود به رتبه ۱۴ رسیده‌ایم .
دکتر روحانی در ادامه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت پیشرفت کشور در عرصه رشد و فناوری اشاره کرد و افزود: امروز در سالگرد انقلاب می‌توانیم با افتخار بگوییم که جوانان عزیز ما از پسر و دختر در دانشگاه و مراکز تحقیقاتی بیش از هر زمان دیگر به فعالیت علمی خود ادامه می‌دهند و دولت پشتیبان آنها بوده و خواهد بود.
رییس جمهوری اظهارداشت: در زمینه رفاه اجتماعی، دولت ۱۴ میلیون نفر از اعضای خانواده‌های کم‌درآمد را تحت پوشش قرار داده است و از آغاز سال، سبد کالایی را در میان این خانواده ها توزیع کرده است. همانطور که این دولت وعده داده بود ، همه مردم در این دوره زمانی تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند و امسال بیش از ۸ میلیون افراد فاقد بیمه ، تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند به گونه ای که می توان گفت در زمینه سلامت و تحول در سلامت، دولت کار بسیار بزرگی را شروع کرده است.
دکتر روحانی گفت: پرداختی مردم در بیمارستان‌های دولتی از ۳۷ درصد سال گذشته به ۶ درصد رسیده است. انواع لوازم و تجهیزات پزشکی پرمصرف در بیمارستان‌ها هم به وفور در اختیار بیماران قرار داده شده و بهای تجهیزات پزشکی خارجی ۴۲ درصد در بازار کاهش پیدا کرده است.
رییس جمهوری اظهارداشت: دسترسی مردم به اقلام دارویی در بیمارستان‌ها با ۱۳۴ درصد افزایش ، از ۳۲۰ قلم به ۷۵۰ قلم و ملزومات مصرفی نیز با ۴۴ درصد رشد از ۱۴۸۰ قلم به ۲۱۳۰ قلم افزایش پیدا کرده است.
دکتر روحانی گفت: دولت امسال مصمم شد که ۱۹۴۵ خانه بهداشت روستایی را در سراسر کشور تأسیس کند که ۱۱۰۰ باب آن تاکنون افتتاح شده است و بقیه آن در بهار سال آینده افتتاح خواهد شد.
رییس جمهوری در ادامه به اقدامات دولت در خصوص ایثارگران اشاره کرد و افزود: این دولت برای اولین بار قانون جامع ایثارگری را اجرایی و عملیاتی کرد و تمام بدهی‌های معوقه آنان را تا سال ۹۰ پرداخت نمود.
خبر تکمیل می شود...

رییس جمهوری روز چهارشنبه و در اجتماع بزرگ و خیره کننده مردم در مراسم جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با قدردانی از ملت ایران بخاطر حضور شکوهمند در جشن پیروزی انقلاب اسلامی گفت:۳۶ سال از خواست مردم ما برای استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی گذشت اما آرمان ملت ما همچنان استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با تاکید بر اینکه ریشه های این انقلاب ، آرمانها و اصول ما تغییر ناپذیر خواهد بود، تصریح کرد: استقلال را آسان بدست نیاورده ایم که آسان از دست بدهیم. استقلال به معنای آن است که روی پای خود ایستاده‌ایم و اراده مردم حاکم است و نخواهیم گذاشت هیچ ابرقدرتی در اراده ملی ملت ایران تاثیر بگذارد.

رییس جمهوری افزود: در میدان جنگ از استقلال دفاع کردیم و در پای میز مذاکره هم از استقلال خود دفاع کرده ایم و دفاع خواهیم کرد. آن روز که رزمندگان ما در میدان جنگ می جنگیدند پشت جبهه همه از رزمندگان پشتیبانی می‌کردند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه " خیانتی بالاتر از خیانت پشت جبهه نیست" گفت: امروز همه مردم ایران از دیپلماتهای خود که در میدان و جبهه دیپلماسی مشغول مبارزه هستند، پشتیبانی می کنند و تنها کسانی با میز مذاکره مخالفند که دشمنان این ملت می‌باشند یعنی صهیونیست‌ها.

رییس جمهوری اظهارداشت: صهیونیستها همه تلاش خود را بکار گرفته اند اما دنیای امروز، به خیانت صهیونیست‌ها پی برده‌اند.

رییس جمهوری اظهارداشت: صهیونیست‌ها همه تلاش خود را بکار گرفته‌اند اما دنیای امروز، به خیانت صهیونیست‌ها پی برده‌اند.

رییس شورای‌عالی محیط زیست در ادامه با اشاره به اینکه امروز مشکل بزرگ کشور، مشکل محیط زیست، آلودگی هوا و ریزگردها است، گفت: دولت از سال گذشته تاکنون قدم‌های بسیار مهمی را برداشته است و با توزیع بنزین و گازوئیل استاندارد در کلان‌شهرها مقداری از رشد آلودگی هوا کاسته است. همچنین امسال سهم سوخت مایع در نیروگاه‌ها از ۴۶ درصد به ۳۰ درصد کاهش یافته که این در کم کردن آلودگی شهرهای بزرگ بسیار موثر بوده است.

دکتر روحانی به خروج ۲۰۰ هزار خودرو فرسوده از ناوگان حمل و نقل کشور اشاره کرد و افزود: ریزگردها مشکل بزرگ زیست محیطی دیگری هستند که باید با آنها مخصوصاً در استان‌های غربی مقابله کنیم، اما می‌دانید این کار بسیار بزرگ و عظیمی است که در کوتاه‌مدت ممکن نیست.

رییس جمهوری اظهار داشت: ریزگردها عمدتاً از کشورهای همسایه با بادهای موسمی و معمولی آغاز و به شهرهای ایران سرازیر می‌شود. دولت هر تلاشی توانسته در این زمینه انجام داده، اما باید با کمک کشورهای همسایه غربی بتوانیم یک برنامه بلندمدت برای مهار ریزگردها اجرا کنیم.

دکتر روحانی در ادامه به افتتاح و بهره‌برداری از سدهای جدید در کشور اشاره و تصریح کرد: ۷ سد جدید را در طول مدت سپری شده از این دولت افتتاح و ۵۳ هزار و ۵۷۰ هکتار شبکه آبیاری و زهکشی جدید را نیز اجرایی و عملیاتی کردیم.

رییس شورای‌عالی امنیت ملی در ادامه با تاکید بر اینکه دولت در زمینه سیاست خارجی به شعار خود مبنی بر تعامل سازنده با جهان با حفظ منافع، اصول و همه آرمان‌های انقلابی متعهد است، خاطرنشان ساخت: دولت توانست بن‌بست را در مذاکرات هسته‌ای بشکند و با رویکرد جدید مذاکرات را ادامه دهد. آنچه در مذاکرات به دنبال آن هستیم، رسیدن به تفاهم مشترک برد - برد است.

دکتر روحانی نتیجه برد - برد را به معنای آن دانست که ایران شفافیت را برای فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای‌اش در چارچوب مقررات بین‌الملل انجام دهد و طرف مقابل نیز به تحریم‌های غلط، ضد انسانی و غیرقانونی خود پایان دهد که این به نفع هر دو طرف است.

رییس جمهوری گفت: آنجا که تحریم پایان می‌یابد هم به نفع ایران است و هم به نفع طرف مقابل؛ آنها هم نیازمند هستند. اینکه آنها می‌گویند ایران بخاطر تحریم پای میز مذاکره آمده است، دروغ می‌گویند. ایران بخاطر فشار تحریم پای میز مذاکره نیامده بلکه بخاطر منطق پای میز مذاکره آمده است.

دکتر روحانی با بیان اینکه ایران برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه و جهان پای میز مذاکره آمده است؟ از طرف‌های مذاکره هسته‌ای با کشورمان پرسید: اگر آن طور که شما ادعا می‌کنید تحریم باعث شده که ملت ایران تسلیم شود پس چرا به تحریم ادامه نمی‌دهید؟ چرا پای میز مذاکره آمده‌اید که تحریم‌ها برداشته شود؟

رییس شورای‌عالی امنیت ملی اظهار داشت: دروغ‌گویی را کنار بگذارید، بیایید با ملت‌های خودتان با صداقت حرف بزنید. بیایید بگویید در برابر ملت بزرگ ایران راهی جز تعامل برای دنیا باقی نمانده است. بیایید با صدای رسا به دنیا بگویید اگر قرار است در منطقه خاورمیانه صلح و ثبات مستقر شود و اگر بخواهد تروریسم ریشه کن شود، راهی جز حضور جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

دکتر روحانی ادامه داد: دیدید که در عراق، سوریه، لبنان و یمن آن قدرتی که توانست در برابر گروهک‌های تروریستی به ملت عراق، سوریه ، لبنان و یمن کمک کند، جمهوری اسلامی ایران بود.

رییس جمهوری خطاب به قدرت‌های غربی با بیان اینکه امروز می‌بینید با ادامه تحریم اجماع‌تان با شکاف مواجه می‌شود، تصریح کرد: پس بیایید واقعیت را به مردم بگویید. این مذاکرات به نفع جهان است به شرط آنکه راه عزتمندانه‌ای که جمهوری اسلامی ایران پیش پای شما گذاشته است، به خوبی و به درستی از این فرصت استفاده کرده و فکر نکنید که ملت ایران از فشار و تحریم می‌ترسد.

دکتر روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دنبال ایجاد رشد ، توسعه و ثبات جهانی است، خاطرنشان ساخت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اعلام کردند، ما دنبال توافقی هستیم که در بردارنده عزت و پیشرفت ملت بزرگ ایران باشد. در طول یکسال گذشته توانسته‌ایم بخشی از تحریم‌های غلط و ظالمانه را کنار بزنیم. قریب ۱۲ میلیارد دلار از دارایی‌های ملت ایران را که به ناحق بلوکه شده است، آزاد کردیم.

رییس جمهوری اضافه کرد: دور زدن تحریم را در طول یکسال گذشته تسهیل کرده‌ایم. جلوی ادامه تحریم نفتی که آمریکا ظالمانه دنبال آن بود، گرفته‌ایم و در زمینه امور مالی و بانکی قدم‌های گشایش ایجاد کرده‌ایم. همچنین صادرات پتروشیمی، قطعات هواپیما، حمل و نقل دریایی، خودروسازی و بیمه را از تحریم خارج کرده‌ایم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه دولت واردات کالاهای اساسی، دارویی، غذایی، تجارت طلا و فلزات را از شرایط سخت گذشته خارج کرده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران به تعهدش در برابر ملت ایران برای پیشرفت و همچنین برای متعهد ماندن به آرمان‌های انقلابش پایبند خواهد بود و همانطور که این دولت از ابتدا اعلام کرده است، هم چرخ سانترفیوژها خواهند چرخید و هم چرخ اقتصاد کشور و دولت بر این تعهدش پایدار خواهد ماند.

رییس جمهوری افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران در یکسال گذشته با قدم‌هایی که با همت مردم برداشته است، ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی را کاسته و برای جهانیان روشن کرده است که منطق ایران در برابر دیگران و غرب، همان نامه امام خمینی (ره) به گورباچف و نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب است. ما با منطق با دنیا سخن می‌گوییم و با همان منطق راهمان را ادامه خواهیم داد.

دکتر روحانی راه جمهوری اسلامی را راه پیشرفت و تعالی کشور دانست و تاکید کرد: همانطور که دیدید در زمینه منطقه و ثبات منطقه قدم‌های بسیار مؤثری را برداشته‌ایم. جمهوری اسلامی ایران با موفقیت نشست وزرای خارجی کشورهای غیرمتعهد را برای حمایت از فلسطین در تهران تشکیل داد و با قدرت در حمایت از مردم فلسطین و غزه در برابر تجاوز ناجوانمردانه اسراییل ایستادگی کرد.

رییس شورای‌عالی امنیت ملی با تصریح به اینکه جمهوری اسلامی ایران مسیر و راه خود را ادامه خواهد داد، اظهار داشت: البته هر اقدامی در این کشور انجام شده چه در جریان مبارزات انقلاب تا پیروزی و چه در جنگ تحمیلی تا امروز در برابر توطئه‌ها، فقط با اتکاء و اتکال به خداوند بزرگ و حمایت مردم بوده است. توجه ما به خداست. سرمایه اصلی ما حق و خاندان اهل بیت و توجهات حضرت ولی عصر(عج) امام زمان است و می‌دانیم با کمک حق راهمان را تا پیروزی نهایی ادامه می‌دهیم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه امروز روز پیروزی ملت است، تصریح کرد: امروز، ۲۲ بهمن است و باز هم دست استمداد ما به سمت حق است و از خدا می‌خواهیم که ملت ما را در مسیر سربلندی کشور همواره پیروز و موفق بگرداند. باران رحمتش را بر ملت ما همواره نازل کند و دریغ ندارد. رحمت و عطوفت محمدی را بر قلب‌های ما نازل کند و به آبروی شهیدان، عزت، شرف، استقلال و آزادی مردم ما را نگاهبان باشد.

کد خبر 286922

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha