همشهری آنلاین: فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: رزمایش بزرگ «محمد رسول الله(ص)» تجربه یک جنگ واقعی بود و هدف اصلی ما در این رزمایش، ارزیابی قدرت عکس العمل در مقابل حوادث و شدت برخورد با دشمن بود.

پوردستان

به گزارش ایرنا از نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ «احمدرضا پوردستان» با حضور در مراسم تشییع پیکر پاک ستوان سوم شهید «علی خوش کلام» در ستاد نیروی زمینی ارتش، ضمن تشریح مواردی از رزمایش بزرگ «محمد رسول الله(ص)» افزود: یکی از جلوه های حصول آمادگی، اجرای رزمایش هاست، زیرا در این رزمایش ها هنگامیکه لحظه واقعی از جنگ به ظهور می رسد، قابلیت دفاعی و توان عملیاتی یگان­ها و افراد را ارتقا می بخشد و این ثمرات بسیاری دارد.

رزمایش مشترک نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی با عنوان «محمد رسول الله(ص)» از چهارم تا 10 دی ماه در منطقه ای به وسعت دو میلیون و 200 هزار کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز تا پایین تر از خلیج عدن برگزار شد.

وی گفت: اولین ثمره این میدان، افزایش اعتماد به نفس رزمندگان در اجرای ماموریت های محوله در هر نقطه از منطقه عملیاتی است. دومی، امنیت روانی مردم است زیرا آنها اطمینان حاصل می کنند که فرزندان سربازشان از توانمندی بالایی برخوردار هستند و با چنگ و دندانی که استکبار جهانی نشان می دهد، ترسی به دل راه نمی دهند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: رزمایش «محمد رسول الله(ص)» که در جنوب شرق کشور برگزار شد، دقیقا تجربه یک جنگ واقعی بود، هدف اصلی ما در این رزمایش ارزیابی قدرت عکس العمل در مقابل حوادث و شدت برخورد با دشمن بود به همین دلیل حجم نیرویی که سرکار آمده بود و شدت آتش ها و جابجایی سریع نیروها، از ویژگی های بارز این رزمایش محسوب می شود.

امیر پوردستان با اشاره به شهادت شهید ستوان سوم علی خوش کلام گفت: امروز نیروی زمینی ارتش با داشتن افسرانی جوان و متخصص، در زمینه های مختلف بهره مند است و این افسر متدین و مخلص که از کارکنان با ایمان و فدارکار و متخصص در رسته زرهی بود، در تیپ 36 پیاده مکانیزه نیروی زمینی ارتش خدمت مقدس خود را انجام می داد و به جهت تخصصی که داشت به ماموریت اعزام می شود و در حین اجرای ماموریت در مناطق عملیاتی دچار سانحه شده و به خیل عظیم شهدای همرزمش شتافت.

همچنین در این مراسم، نماز بر پیکر این شهید به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران اقامه شد و سپس تشییع پیکر آن بر دستان همرزمانش از مقابل ستاد نیروی زمینی ارتش انجام شد.

کد خبر 283930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار