همشهری آنلاین: نشانه‌ها از بازار لوازم صوتی و تصویری حاکی از کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت انواع تلویزیون نسبت به هفته‌های گذشته دارد. این روزها تلویزیون‌های کوچک‌تر از ۴۰ اینچ قیمتی بین یک تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارند و اغلب تلویزیون‌های ۴۰ اینچ به بالا قیمت‌شان بیش از دو میلیون تومان است. البته قیمت‌ها در این بازار به حدود ۲۰ میلیون تومان هم می‌رسد.

Tv

ايسنا نوشت: به گفته کارشناسان بازار تلویزیون، کسادی بازار این کالا و آمدن مدل‌های جدید به بازار از جمله دلایل این کاهش قیمت است.

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار ایسنا، تعداد زیادی از فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های برندهای مختلف تلویزیون برچسب‌های جدید قیمت‌ را روی تلویزیون‌ها الصاق کرده‌اند که نشانگر کاهش 15 تا 30 درصدی قیمت‌ها نسبت به حدود یک ماه قبل است. همچنین قیمت‌ها نسبت به حدود سه ماه پیش کاهش چشمگیری دارد.

به گفته تعدای از فروشندگان، تلویزیون‌های کوچک‌تر از 40 اینچ عرضه کمتری در بازار دارند و خریدارن بیشتر به تلویزیون‌های بین 40 تا 50 اینچ تمایل دارند.

به عقیده آن‌ها فروش تلویزیون بعد از کاهش قیمت در هفته‌های اخیر بیشتر شده است و به طور نسبی بازار تلویزیون رونق بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده است؛ هر چند برخی دیگر می‌گویند همچنان قیمت‌ها بالاست و خرید آن برای بخشی از مردم راحت نیست.

به گفته برخی دیگر از فروشندگان، مشتریان می‌توانند با خرید برخی از مدل‌های تلویزیون از کالای دیگری که حدود 200 تا 300 هزار تومان قیمت دارد به عنوان جایزه بهره‌مند شوند.

طحان‌پور، رییس اتحادیه لوازم خانگی نیز درباره کاهش قیمت تلویزیون به ایسنا گفت: این کاهش قیمت منجر به کاهش چشمگیر قاچاق در این بخش شده است، چراکه در گذشته حجم زیادی از قاچاق تلویزیون را به خود اختصاص می‌داد. با توجه به این‌که قاچاق در تلویزیون‌های با قیمت بالا بیشتر اتفاق می‌افتد، بنابراین با توجه به کاهش قیمتی که ظرف یک ماه اخیر شاهد بودیم، میزان قاچاق به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

پر فروش‌ترین تلویزیون‌ها کدامند؟

برندهای سامسونگ، سونی و LG پرفروش‌های بازار تلویزیون هستند که در مدل ها و قیمت‌های متنوعی در بازار عرضه می شوند.

با نگاهی به قیمت این وسیله می توان گفت تلویزیون رنج قیمتی بین یک تا 20 میلیون تومان در بازار لوازم صوتی و تصویری دارد.

تلویزیون‌های کوچک‌تر از 40 اینچ قیمتی بین یک تا یک میلیون و 500 هزار تومان دارد و اغلب تلویزیون‌های 40 اینچ به بالا بیش از دو میلیون تومان هستند.

تلویزیون سامسونگ 40 اینچ LED که جزو پرفروش های این بازار است رنج قیمتی بین یک میلیون و 830 هزار تومان تا دو میلیون و 500 هزار تومان دارد.

سامسونگ 48 اینچ LED از دیگر پرفروش های تلویزیون قیمتی بین دو میلیون و 600 هزار تومان تا چهار میلیون و 850 هزار تومان دارد. سامسونگ 48 اینچ پلاسما به قیمت سه میلیون و 460 هزار تومان از پرفروش هاست. این در حالی است که قیمت سامسونگ 32 اینچ حدود چهار ماه پیش یک میلیون و 50 هزار تومان و سامسونگ 55 اینچ تا شش میلیون و 500 هزار تومان فروخته می‌شد.

در میان تلویزیون‌های سامسونگ " 4K ULTRA HD " با قیمت بسیار بالاتری عرضه می شوند و قیمت شان تا حدود 20 میلیون تومان می رسد. البته به گفته فروشندگان این مدل‌ها جزو پر فروش‌ها محسوب نمی شود.

همچنین تلویزیون 47 اینچ LG قیمت آن بین سه میلیون و 400 هزار تا حدود چهار میلیون تومان است و تلویزیون 42 اینچ LG نیز که سه میلیون تومان است جزو پرفروش ها محسوب می شوند.

تلویزیون سونی 55 اینچ LED نیز به قیمت پنج میلیون و 750 هزار تومان و تلویزیون 40 اینچ سونی به قیمت دو میلیون و 299 هزار تومان از پرفروش‌ها هستند. سونی 50 اینچ به قیمت چهار میلیون و 889 هزار تومان از دیگر پر فروش‌ها به حساب می آید. این در حالی است که تلویزیون سونی 50 اینچ تا حدود 30 ماه پیش به قیمت پنج میلیون و 100 هزار تومان در بازار عرضه می‌شد.

کد خبر 282746

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار