جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه با حضور دبیرکل فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، رئیس جمعیت هلال‌احمر و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست طی مراسمی و در راستای حفظ و ارتقای محیط زیست به امضا رسید و در حاشیه آن نیز "نشان سفیر صلح" به «داریوش ارجمند» اعطا شد.

داریوش ارجمند

 داریوش ارجمند، بازیگر سینما و تلویزیون به عنوان سفیر صلح جمعیت هلال‌احمر انتخاب و پس از دریافت نشان خود عنوان کرد: با توجه به خدمات شایسته دکتر فرهادی، رئیس جمعیت هلال احمر از طرف جامعه هنری و مدیران جمعیت هلال‌احمر از رئیس‌جمهور درخواست می‌کنم که محمد فرهادی در ریاست جمعیت هلال‌احمر ابقا شود ضمن این‌که این مساله منع قانونی نیز ندارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمد فرهادی ،رئیس جمعیت هلال‌احمر و وزیر جدید علوم در این مراسم با بیان این‌که بی‌شک حفظ محیط زیست و منابع طبیعی از مهم‌ترین دغدغه‌های قرن 21 است، گفت: در این زمینه تلاش جهانی گسترده‌ای در حال انجام است و سازمان‌های ذیربط به ویژه محیط زیست اقدامات جدی انجام داده‌اند.

دکتر فرهادی با بیان این‌که مردم و جوامع نقش اساسی در راستای طرح‌های حفظ محیط‌زیست دارند، گفت: لذا فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، حفظ محیط‌زیست را یکی از اهداف برنامه‌های 2020 خود قرار داده است.

او با بیان این‌که هلال‌احمر ایران به عنوان یکی از فعال‌ترین اعضای فدراسیون تلاش می‌کند تا با کمک جوانان و داوطلبان مشارکت‌های جدی در حوزه حفظ محیط زیست داشته باشد، ادامه داد: در راستای دستیابی به این اهداف ما با همکاری سازمان محیط‌زیست و فدراسیون جهانی طرح تقویت مشارکت جوانان و داوطلبان در راستای حفظ محیط‌زیست را در دستورکار قرار داده‌ایم.

فرهادی با توضیح این‌که برای گسترش نقش جوانان و داوطلبان باید برنامه‌های گسترده‌ای در نظر گرفت، گفت: جوانان و داوطلبانان پیشگامان حفظ محیط زیست هستند که برای ارتقای نقش ملی و جهانی آنها برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان این‌که کارگروهی مشترک در راستای تدوین نقش موثر جوانان و داوطلبان برای حفظ محیط زیست تشکیل شده است، گفت: قطعا از مشارکت جوانان و داوطلبان برای حفظ محیط زیست استفاده می‌شود.

فرهادی همچنین در جمع خبرنگاران نیز با بیان این‌که فدراسیون جهانی در نقاط مختلف دنیا برای حفظ محیط زیست از مشارکت جوانان استفاده کرده است، گفت: با توجه به ظرفیت بالای ایران در جذب جوانان، فدراسیون، ایران را به‌عنوان مقصد بعدی خود برای ارتقاء فرهنگ حفظ محیط‌زیست انتخاب کرده است.

او در پاسخ به این سوال که آیا ایران به عنوان پایگاه لجستیکی فدراسیون در منطقه انتخاب می‌شود؟ به ایسنا گفت: دبیر کل فدراسیون به سازمان امداد و نجات رفت و پس از آن در سفری به اصفهان از نزدیک با تجهیزات و دستاوردهای استانی جمعیت آشنا شد و جمعه در روز پایانی سفرش ،انتخاب ایران به عنوان پایگاه لجستیکی مشخص می‌شود.

فرهادی همچنین در مورد همکاری هلال‌احمر ایران و فدراسیون درباره پیشگیری و درمان بیماری‌های صعب‌العلاج نیز گفت: قطعا ارتقاء آگاهی‌های مردمی و آموزش از طرق مختلف می‌تواند نقش به‌سزایی در کاهش بیماری‌ها داشته باشد که یکی از برنامه‌های جمعیت خواهد بود.

کد خبر 281461

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha