همشهری آنلاین: سیستم کروز کنترل (Adaptive Cruise Control) به راننده کمک می‌کند تا فاصله زمانی مشخصی را از وسیله نقلیه جلویی خود حفظ کند و زمانی که این فاصله کمتر از حد تعیین شده بود، به راننده اخطار می‌دهد.

ايلنا نوشت: تولید کننده اتوبوس‌های اسکانیا در آستانه روز صنعت حمل و نقل برای نخستین بار در ایران بر روی یک دستگاه اتوبوس سیستم کنترل هوشمند فاصله طولی خودرو «کروز کنترل انطباقی» را آزمایش می کند.

اين توليد كننده در حالی این طرح را با مشارکت شرکت اسکانیای سوئد اجرا می کند که این سیستم اخیرا در اروپا به عنوان یک آپشن بر روی اتوبوسها نصب می شود.

این سیستم پیشرفته سرعت حرکت در جاده و همچنین داده های دریافتی از موتور، ریتاردر و ترمز چرخها را برای حفظ فاصله زمانی از پیش تعریف شده دریافت و تجزیه و تحلیل می کند. سیستم ACC زمانی که فاصله تعریف شده بطور ناگهانی و به سرعت کاهش یابد به راننده هشدار می دهد و سرعت خودرو را متناسب با وضعیت جدید کاهش می دهد و پس از رفع مانع سرعت به حالت قبل باز می‌گردد؛ اما بطور کامل کنترل خودرو را در اختیار نمی گیرد.

تشخیص کاهش فاصله از وسیله جلویی توسط پردازش سیگنالهای دریافتی از سه رادار نصب شده در جلو اتوبوس است که فضای مقابل اتوبوس را تحت نظر دارد تا زمانی که شیئی و یا خودرویی در فاصله تعریف شده قرار گرفت، سیگنال اخطار ارسال می کند.

کد خبر 281266

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha