همشهری آنلاین: معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان اینکه «فخرالدین احمدی دانش آشتیانی» گزینه جدید دولت برای تصدی وزارت علوم از مدیران باسابقه آموزش عالی کشور است، گفت: انتظار داریم نمایندگان با رأی خوب، وزارت علوم را از بلاتکلیفی خارج کنند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری درباره گزینه جدید پیشنهادی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با بیان اینکه دانش آشتیانی نیرویی باسابقه و فرهنگی است، گفت: اگر بخواهیم با شاخص‌های اصولگرایی این موضع را بسنجیم، با توجه به سابقه مدیریتی مثبت، دانش مرتبط، خدمات ارزشمند، پایداری و وفاداری به نظام که در دانش آشتياني وجود دارد، وی نیروی مناسب و خوبی است.

وي افزود: هیچ‌گونه حاشیه‌ای در مورد وزیر پیشنهادی علوم مطرح نیست و صلاحیت‌های عمومی و شرایط قانونی عمومی وی قبل از معرفی وزیر پیشنهادی توسط دولت و رییس‌جمهوری در نظر گرفته شده و استعلامات لازم انجام شده است. وزارت اطلاعات و دیگر نهادها وی را تایید کرده‌اند، بنابراین هیچ دلیلی نمی‌بینیم که وزیر پیشنهادی رأی نیاورد.

معاون رييس جمهوري خاطرنشان كرد: انتظار مردم از نمایندگان مجلس این است که در شرایط حساس کنونی بیشتر به دولت کمک کنند.

وی اظهار داشت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، دولت بار سنگینی بر عهده دارد و رفع مشکلات مردم، مسایل اقتصادی و همچنین مذاکرات هسته‌ای از آن جمله است.

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دانشگاه مدتی است که از لحاظ مدیریت عالی دچار بلاتکلیفی شده است که امیدوارم نمایندگان به این خواست عمومی مردم پاسخ مثبت دهند و با رأی خوبی که به دكتر دانش آشتياني می‌دهند این وزراتخانه را از بلاتکلیفی خارج کنند.

وی با اشاره به اینکه دانش آشتیانی شخصیتی ارزشی از خانواده‌ای روحانی است، یادآور شد: آقای دانش سال‌ها مسئولیت معاونت وزیر در حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش را بر عهده داشته و حوزه فعالیت وی پس از پیروزی انقلاب اسلامي در این زمینه بوده است.

انصاری با تاکید بر اینکه دانش آشتیانی هیچ حاشیه‌ای نداشته و دغدغه وی خدمت به انقلاب و نظام بوده است، ادامه داد: بنابراین امیدواریم مجلس شورای اسلامی رأی خوبی به وی دهد.

وی در عین حال افزود: متاسفانه جریاناتی خارج از مجلس که از اساس با دولت مخالف و به دنبال قرار دادن چوب لای چرخ دولت هستند، از زماني که گزینه جدید وزارت علوم معرفی شد، سعی کردند که جو روانی و فشار رسانه‌ای به نمایندگان مجلس وارد کنند؛ که به طور حتم شأن نمایندگان اینگونه نیست که جریانات بیرون از مجلس حس کنند می‌توانند تاثیرگذار باشند.

معاون پارلمانی رییس‌جمهوری با بیان اینکه امیدواری بسیاری وجود دارد که دانش آشتیانی با تعامل دولت و مجلس رأی بیاورد، ادامه داد: ان شاءالله با جلساتی که توسط ما و دانش آشتیانی تنظیم شده است و همچنین در جلسات کمیسیون‌های تخصصی، فراکسیون‌ها، مجامع استانی و ملاقات با هیات رییسه و رییس مجلس سعی می‌شود، دانش آشتیانی و برنامه‌های وی بخوبی معرفی شود و اگر سوال و شبهه‌ای وجود دارد، رفع شود.

کد خبر 277648

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار