پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، از اینکه سوئد "فلسطین" را به عنوان کشوری مستقل به رسمیت شناخته است، استقبال کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ وزیر امور خارجه سوئد در نشست خبری در استکهلم تصمیم دولت این کشور برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را اعلام کرد.

مارگوت والستروم تصمیم دولت سوئد برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را اقدام مهمی توصیف کرد.

وی گفت: این تصمیم تاکید بر حق فلسطینی ها برای تعیین سرنوشت شان است.

وزیر امور خارجه سوئد خاطر نشان کرد: معیارهای بین المللی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین وجود دارد.

وی گفت: «امیدواریم که این راه را برای دیگران باز کند.»

به گفته مقامات فلسطینی، 134 کشور فلسطین را کشوری مستقل می دانند، از جمله هفت عضو اتحادیه اروپا (جمهوری چک، مجارستان، لهستان، بلغارستان، رومانی، مالت و قبرس) که پیش از پیوستن به این اتحادیه، کشور فلسطین را به رسمیت شناخته بودند.

در 15 مهر امسال ، فلسطینیان، برخلاف رژیم صهیونیستی و آمریکا، از تصمیم دولت سوئد برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین استقبال کردند و آن را سرآغاز ظهور یک موضع بین المللی و اروپایی در حمایت از حق فلسطینیان در تاسیس کشور مستقل خود در محدوده سرزمین های اشغالی سال 1967 دانستند.

وزارت امور خارجه سوئد، در آن تاریخ ، اعلام کرده بود، تصمیم نخست وزیر این کشور برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین، درقالب یک طرح به موافقت شورای وزیران نیاز دارد که این امر امروز، با اعلام "به رسمیت شناختن کشور فلسطین"، علنی شد.

کد خبر 276407

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی