همشهری آنلاین: معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست و شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده به‌طور جداگانه با قربانیان اسیدپاشی در اصفهان دیدار کردند.

اسیدپاشی

 

به گزارش ایسنا، ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از مرضیه ابراهیمی مصدوم واقعه اسید پاشی در اصفهان عیادت کرد و روند درمان وی را از تیم درمانی جویا شد.

در این دیدار که پدر و همسر این قربانی اسیدپاشی نیز حضور داشتند، معاون رئیس جمهور ضمن ابلاغ سلام و پیام  رئیس جمهور مبنی بر رسیدگی به وضعیت ایشان و پیگیری موضوع تا ریشه کنی اینگونه اتفاقات در کشور، برای بهبود مصدوم ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت در مقابل این حرکت جنایت آمیز و غیر قابل قبول، همه دولتمردان ابراز تاسف کرده و خواهان برخورد جدی هستند.

دکتر ابتکار رسیدگی به این واقعه را یکی از موارد دستورکار هیأت دولت در جلسه آتی اعلام کرده و اظهار داشت که گزارش این دیدار را شخصا در جلسه دولت مطرح خواهم کرد.

مرضیه ابراهیمی مصدوم این واقعه نیز ضمن ابراز قدردانی از همه کسانی که از سراسر کشور نسبت به وی ابراز محبت کرده اند، به خصوص از کادر درمانی بیمارستان تشکر و درخواست کرد تا برای بازگشت سلامتی اش دعا کنند.

دکتر ابتکار نیز ضمن آرزوی سلامتی و بهبودی کامل برای این مصدوم جوان، از کادر پزشکی بیمارستان تشکر کرد.

 در ملاقاي ديگر، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با سهیلا جورکش یکی از قربانیان حادثه اسیدپاشی اصفهان در بیمارستان شهید چمران تهران ملاقات کرد.

شهیندخت مولاوردی در دیدار با این قربانی اسیدپاشی اصفهان ضمن اظهار ناراحتی و همدردی با وی و خانواده‌اش، گفت: عاملین این جنایات با اشد مجازات به سزای اعمال خود خواهند رسید تا دیگر کسی جرأت نداشته باشد که این چنین به امنیت جسمانی و روانی دختران ما تعرض کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده پس از شنیدن صحبت‌های سهیلا گفت: در حال حاضر تنها وظیفه دولت حمایت از شما و دیگر قربانیان این حادثه است و خود من به عنوان عضو کوچکی از دولت همواره این قضیه را پیگیری خواهم کرد.

مولاوردی ادامه داد: مطمئن باشید هیچ کوتاهی در این راستا صورت نمی‌گیرد و ما لحظه به لحظه وضعیت شما و بقیه قربانیان را از طریق خانواده‌ها، بیمارستان و وزارت بهداشت پیگیری می‌کنیم.

سهیلا همچنین در پایان این ملاقات شعری در ارتباط با توکل و امید به خداوند خواند که نشان دهنده روحیه و توکل بالای او بود و مولاوردی پس از شنیدن این شعر گفت: برای شما آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم همیشه این امیدتان را حفظ کنید.

 معاون رئیس جمهور در امور زنان همچنین در مطلبی در صفحه فیس‌بوکش نوشت:

«تا شقایق هست زندگی باید کرد...

این جمله پایانی سهیلا جورکش بود که در بخش مراقبت‌های ویژه سوختگی بیمارستان شهید چمران به عیادتش رفتم. بعد از اعمال جراحی اخیر هماهنگی‌های لازم برای این دیدار صورت گرفت و امروز با دختری پرانرژی و پر از امید و با اراده و سرشار از شور زندگی مواجه شدم که به همه ما روحیه داد. با تمام وجود مدام تکرار می‌کرد و مطمئن بود که خوب می‌شود و لیاقت خوب شدن را دارد و هرگز ناامید نخواهد شد و با ارادتی که به حضرت ابوالفضل (ع) داشت از مردم در آستانه محرم درخواست دعا می‌کرد. از این که در این روزها تنها نمانده است و مسئولین از جمله دکتر هاشمی وزیر بهداشت به دادش رسیده‌اند قدردان بود و می‌خواست تا خوب شدن کامل همراهش باشند.

من هم ضمن ابلاغ سلام و محبت دکتر روحانی به سهیلا اطمینان دادم که مجموعه دولت در کنار او و سایر قربانیان خواهند بود و پیگیری‌های لازم را بنا به دستوری که رییس‌جمهور به سه وزیر اطلاعات و کشور و دادگستری داده است انجام خواهند داد، تا مسببین و عاملان این جنایات به اشد مجازات برسند و با تسریع در پیگیری در آینده کسی تصور چنین اعمال شنیعی را هم به فکر خود راه ندهد و از او خواستم امید خود را از دست ندهد و مطمئن باشد همه مردم ایران در کنارشان هستند. در پایان سهیلا شعر زیبایی را دکلمه کرد که حضار را تحت تأثیر قرار داد.

هنوز صدای سهیلا در گوشم طنین‌انداز است: «جوانی، زیبایی و بینایی‌ام را به من برگردانید.»

کد خبر 275862

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha