مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۸۵ - ۰۹:۳۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: "گریگوری پرل من " 40 سال سن دارد. او چند روز پیش برنده بزرگترین جایزه ریاضی جهان شد؛ اما آنرا نمی پذیرد

وی این جایزه را به خاطر کشف و حل مسئله  ترکیبات و اشکال در اسپانیا دریافت کرد که گفته می شود می تواند حلال مسائل جهانی  که صدها سال است فکر دانشمندان را به خود مشغول کرده است باشد اما او به دلایلی این مدال افتخار را نمی پذیرد.

آقای "جان بال" رئیس هیات بین المللی ریاضیات در گفتگویی اعلام کرد که وی در مورد قبول این مدال پر افتخار با آقای پرل من صحبت کرده است اما وی ظاهرا زیر بار گرفتن آن نمی رود.

گفته می شود آقای پرل من عنوان داشته است که هیچ احساس نزدیکی با این کمیته نمی کند و نمی خواهد که بعنوان یکی از اعضای تشریفاتی آن باشد.

علاوه بر این آشنایان وی نیز اعلام کردند که وی نه تنها به گرفتن این مدال رغبتی ندارد بلکه به جایزه یک میلیون دلاری که می تواند به خاطر تحقیقاتش در زمینه اشکال چند بعدی فضا دریافت کند  نیز اهمیت نمی دهد.

آقای پرل من تنها با موسسه تحقیقات ریاضی "کلی" در کمبریح همکاری می کند و شنیده ها حاکی از آن است که در صورت بردن جایزه یک میلیون دلاری تصمیم گیری در مورد  آنرا با این موسسه در میان خواهد گذاشت.

وی که تحقیقاتش را به کمک یکی از همکارانش ادامه می دهد به هیچ عنوان علاقه ای به صحبت با رسانه ها ندارد و تنها با مادرش در سن پترزبورگ زندگی می کند.

 

کد خبر 2705

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز