همشهری آنلاین: معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مهلت خودروسازان برای تولید محصول با استاندارد یورو ۴ به پایان رسیده و دیگر تمدید نمی‌شود.

خورو ساخت

سعید متصدی در گفت و گو با یرنا اظهار کرد: بر اساس مصوبه 10 اردیبهشت 1393 هیات دولت، خودروسازان مکلف شده بودند تمام محصولات خود را از اول شهریور با استاندارد یورو 4 تولید کنند و اکنون این مهلت به پایان رسیده است و دیگر تمدید نمی‌شود.

وی افزود: بر اساس مصوبه هیات دولت، خودروسازان موظف شده بودند سنسورهای اکسیژن را بر روی خودروها نصب کنند و دوم اینکه سیستم EODB را در تولیدات خود فعال کنند که این کار انجام شده است.

متصدی گفت: EODB سیستم کنترل کننده ویژگی‌های خودرو به منظور پایداری استانداردهای یورو 4 است، بعد از اینکه خودرو مسافتی را طی کرد این سیستم اعلام می‌کند که خودرو استاندارد یورو 4 را رعایت کرده است یا خیر.

متصدی ادامه داد: همچنین با استفاده از این سیستم می‌توان وضعیت کاتالیست‌های موجود در خودرو را بررسی کرد و زمان تعویض آنها تعیین می‌شود.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به بهینه‌سازی مصرف سوخت و کاهش آلاینده‌ها، خودروسازان از اول سال جاری خروجی خودروها ( اگزوز) را بر اساس استاندارد یورو 4 تولید کردند که مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست است.

وی اظهار کرد: اکنون خودروسازان اقدامات سه گانه ذکر شده را بر روی تولیدات خود انجام داده اند و سازمان حفاظت محیط زیست از اول شهریورماه اقدام به آزمایش خودروها با استاندارد یورو 4 کرده است و تا یک ماه آینده میزان مطابقت خودروها با این استاندارد را اعلام می‌کند.

متصدی گفت: اکنون خودروهایی که تولید می‌شوند دارای استاندارد یورو 4 هستند و با هماهنگی که با نیروهای پلیس انجام داده‌ایم، از این پس اگر خودرویی فاقد استاندارد یورو 4 باشد شماره گذاری نمی‌شود.

کد خبر 270090

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی