همشهری آنلاین: وزیر دادگستری با اعلام لغو امتیازات تخلف بورسیه شده ها در دولت قبل، گفت: دولت نه تنها در پیگیری جرایم بزرگ، بلکه در جرایم کوچک نیز تلاش جدی دارد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «مصطفی پورمحمدی» روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت، با بیان اینکه اجازه ندادن بروز تخلف و فساد، گام بزرگی بود که در دولت تعقیب کرده ایم، افزود: دولت دقت کافی دارد که در خانواده خود تخلف، فساد و جرم را به حداقل برساند و اجازه ورود آنها را به دولت ندهد.

وی ادامه داد: حرکت دیگر دولت، پیگیری پرونده های سابق فساد و بازگرداندن حقوق مردم است.

پورمحمدی به اعطای بورسیه از سوی وزارت علوم در دولت قبل گفت: در پرونده تخلفی که در وزارت علوم برای اعطای بورسیه انجام شد، دولت کمیته ای تشکیل داد تا اولا مواردی که تخلف نشده از حمایت لازم برخوردار باشند و بعد از آن به پرونده هایی که تخلف شده رسیدگی کند.

پورمحمدی ادامه داد: آنهایی که در این پرونده با تخلف بورسیه گرفتند می توانند ادامه تحصیل دهند اما مانند یک دانشگاه خصوصی هزینه تحصیلی را باید خود پرداخت کنند و از امتیازاتی که نصیب شان شده مانند استخدام و تدریس، سلب شده اند.

وزیر دادگستری تاکید کرد: اگر تخلفی از سوی مسوولان و عاملان ذیربط اتفاق افتاده باشد، قابل تعقیب است و به این مورد رسیدگی می شود چون پای حقوق جوانان در میان است و دولت با ملاحظه کامل به این موضوع رسیدگی می کند.

هیچ محکومیت مشخصی در پرونده کرسنت وجود ندارد

وزیر دادگستری با بیان اینکه کرسنت پرونده پیچیده ای است و مسایل خاص خود را دارد گفت: محکومیت به آن صورت که ادعا می کنند، نیست و یک مرحله رسیدگی آن انجام شده و این پرونده به فرآیند دادرسی طولانی نیاز دارد.

پورمحمدی افزود: متاسفانه پیگیری کافی برای رفع و رجوع پرونده انجام نشده و تلاش داریم تا با کمترین حاشیه پرونده را به انجام برسانیم.

پرونده بابک زنجانی ملی است

پورمحمدی در مورد پرونده بابک زنجانی و پیگیری اموال او در خارج از کشور گفت: کار زیادی در مورد پرونده بابک زنجانی انجام شده است.

وی با بیان اینکه پرونده بابک زنجانی یک پرونده ملی است، ادامه داد: این پرونده شخصی نیست و بحث حقوق ملی در آن مطرح است و پول فراوانی در این پرونده جابجا شده است.

به گفته پورمحمدی، دولت تمام توان خود را برای بازپس گیری پول بیت المال بکار می گیرد.

وی ادامه داد: تاکنون شش میلیارد از حقوق و وجوه ملت را توانسته ایم بازپس بگیریم.

پورمحمدی با بیان اینکه ادعای زیادی برای این پرونده شده است، تصریح کرد: نسبت به این ادعاها خیلی خوشبین نیستیم اما از هیچ راهکاری هرچند کم برای پس گرفتن حقوق مردم فروگذار نیستیم.

کد خبر 269950

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha