همشهری‌آنلاین: دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: آنچه که در طرح شهرداری تهران صورت گرفته تفکیک جنسیتی نبوده است، این طرح منطبق بر موازین شرعی و قانونی و به منظور ارتقای جایگاه زنان و کرامت آنها بوده است.

فارس نوشت: محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در جلسه اداری استان چهارمحال بختیاری، گفت: تجربه نشان داده که معضل فساد با شعارهای خوب و فرافکنی ممکن نیست باید مردم از دولت یازدهم عمل و راهکارهای عملیاتی ببینند، تا همکاری دولت و مردم، این معضل را چاره سازد و از آقای رئیس جمهوری نیز باید خواست که مفسدین را به قوه قضائیه معرفی کند.

حبیبی گفت: ما یک نظام مستقر با نظم اسلامی و ایرانی هستیم، فرایند رسیدگی به فساد در کشور مشخص است و اتفاقاً رئیس جمهور نقش کلیدی در این مبارزه دارند. قفل مبارزه با فساد اقتصادی طی فرایند رسیدگی حقوقی و قضائی باز می‌شود و امیدواریم که ایشان این پیگیری را در آینده نزدیک عملی سازند و موتلفه نیز از این اقدام حمایت خواهد کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به برگزاری دادگاه مهدی هاشمی، گفت: همه شاهد هستند که امروز به اتهامات مهدی هاشمی رسیدگی می‌شود بدیهی است تا قبل از اعلام نتیجه دادگاه کسی حق ندارد در مورد گناه، یا بی گناهی متهم حرفی بزند. باید فرایند رسیدگی به جرایم وی طی شود و ا احترام به قضا و محکمه و قاضی حرفی زده شود اینکه قوه قضائیه با صرف نظر از وابستگی آقای مهدی هاشمی به رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، این محاکمه را شروع کرده نقطه قوت این قوه تلقی می‌شود.

او گفت: ما از آقای رئیس جمهور انتظار داریم در کسوت یک حقوقدان اسلامی، مستدل و قاطع ناهنجاری‌ها را مطرح نماید و از ورود به مسائل حاشیه‌ای پرهیز کند تا این مسائل موجب سیاسی و جناحی شدن ناهنجاری‌های مالی نشود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین با طرح گلایه از رئیس جمهور در مورد اقدام صحیح و پاکی‌آور شهرداری تهران در مورد ارتقاء جایگاه زنان کارمند گفت: این شایسته نیست که روزنامه ایران، ارگان دولت در تیتر یک خود با تحریف اقدامات شهرداری تهران از قول رئیس جمهور با آن مخالفت کند.

او گفت: اصلاً آنچه که در طرح شهرداری تهران صورت گرفته تفکیک جنسیتی نبوده است این طرح منطبق بر موازین شرعی و قانونی به منظور ارتقای جایگاه زنان و کرامت آنها بوده است ما انتظار داشتیم دستگاه‌های دولتی از آن الگوبرداری و استقبال کنند، یکی از مطالبات اصلی مراجع عظام تقلید و مردم از دولت اجرای قانون حجاب و عفاف و مصوبات شورای انقلاب فرهنگی در این خصوص است.

حبیبی گفت: دولت فعلی هم مانند دولت گذشته گزارشی از اقدامات احتمالی را ارائه نکرده‌ و اینکه اگر در جایی هم کار مثبتی در این رابطه صورت گرفته تخطئه شود یک نوع بی انصافی است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بسته پیشنهادی دولت برای خروج از رکود، گفت: اقتصاددانان کشور طی دو هفته اخیر دیدگاه‌های خوبی را در این مورد مطرح کردند دولت باید نقد این عزیزان را مورد اعتناء قرار دهد تا ان‌شاءالله همه با هم در رفع مشکلات و ارتقاء اقتصاد مقاومتی همکاری کنیم.

او ادامه داد: معضل بزرگ کشور بیکاری است طی یکسال گذشته دولت کاری در جهت ایجاد اشتغال نکرده و خود را گرفتار رکود کرده است و وزیر اقتصاد هم می‌گوید مهار این رکود ممکن است دو سال طول بکشد ما بارها گفته‌ایم باید راهی پیدا کرد که هزینه مهار تورم تشدید رکود نباشد، نمی‌شود جایی را آباد و جاهایی را خراب کنیم.

حبیبی گفت: جای مبارزه با فساد سیستمی در بسته دولت خالی است جای اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی در این بسته دیده نشده و از همه مهمتر قرار است بسته به صورت لایحه به مجلس برود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: اکنون دولت باید به فکر بودجه سال94 باشد تا سروقت آن را به مجلس تقدیم کند، باید به این سوال هم پاسخ داده شود نسبت بسته با بودجه 94 چیست؟ و فرآیند رسیدگی به بسته و بودجه در مجلس طوری است که ممکن است به صورت همزمان در مجلس رسیدگی شود و این مشکلاتی را پدید می‌آورد.

کد خبر 268363

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها