همشهری آنلاین: یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحقق جرم در دانشگاه ایرانیان قطعی است، اظهار کرد: برگردان پول برداشت شده فقط می‌تواند موجب تخفیف مجازات برای آنها باشد.

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا گفت: زمانی که یک عمل مجرمانه یا خلاف قانون صورت می‌گیرد به صرف انجام آن، نقض قانون صورت گرفته و اینکه بعد از آن آثارش به چه نحوی برطرف شود موجب برداشته شدن وصف مجرمانه از آن عمل نیست.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه پولی بدون اجازه قانون و خلاف آن برداشت شده تحقق جرم قطعی است و برگرداندن مبلغ تخصیص یافته فقط می‌تواند موجبات تخفیف مجازات باشد همانند فردی که مرتکب جرمی شود و بعد از شاکی رضایت می‌گیرد.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به اعلام مختومه شدن این پرونده در کمیسیون اصل 90 مجلس، تصریح کرد: ممکن است موضوع از نظر کمیسیون اصل 90 مختومه شده باشد، اما اگر این کمیسیون به نتیجه رسیده که عمل انجام شده مجرمانه بوده پرونده را به قوه قضاییه ارجاع می‌دهد و تصمیمات بعدی با قوه قضاییه است.

اسفنانی خاطرنشان کرد: بنابراین ممکن است این پرونده به قوه قضاییه ارسال شود و مختومه شدن آن به معنای پایان بررسی در مجلس است.

وی در پایان گفت: باید دید مختومه شدن این پرونده در کمیسیون اصل 90 آیا به این معناست که اساسا موضوع را جرم تلقی نکرده و یا ادامه کار را به قوه قضاییه واگذار کرده‌اند.

به گزارش همشهري آنلاين ، احمدي نژاد رئيس جمهور پيشين متهم است كه براي تاسيس دانشگاه ايرانيان اقدام به برداشتن پول از حساب دولتي كرده است.

 

کد خبر 267666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =