همشهری‌آنلاین: فیلم‌های اکران عید فطر توانسته‌اند این‌روز‌ها چراغ گیشه‌ را پر رونق‌تر از قبل کنند تاجاییکه تقریبا همه فیلم‌ها در بسیاری از سالن‌های سینما تا نیمه‌های شب سانس فوق‌العاده داشته‌اند.

آذر، شهدخت، پرویز و دیگران

ايسنا نوشت: امیر قطبی (از دفتر پخش فیلمیران) درباره آخرین وضعیت استقبال مخاطبان از فیلم «رد کارپت» به کارگردانی رضا عطاران بیان کرد: این فیلم تا پنج‌شنبه شب (نهم مردادماه) به فروش نزدیک به دو میلیارد تومان رسیده و استقبال مردم از این فیلم همچنان فوق‌العاده است.

وی خاطرنشان کرد: این فیلم طی 34 روز نمایش در تهران یک میلیارد و 350 میلیون تومان و در شهرستان‌ها 580 میلیون تومان فروش داشته است که رقمی قابل توجه محسوب می‌شود.

این پخش‌کننده همچنین درباره فروش «کلاشینکف» به کارگردانی سعید سهیلی هم گفت: فروش این فیلم هم طی یک هفته گذشته بسیار خوب بوده و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

وی توضیح داد: «کلاشینکف» طی 9 روز اکران در تهران 315 میلیون تومان و طی 6 روز اکران در شهرستان‌ها 145 میلیون تومان بلیت فروخته است. طبیعتا فروش 460 میلیون تومان در حدود یک هفته برای یک فیلم، فروشی خیلی خوب محسوب می‌شود.

امیر قطبی در پایان سخنانش درباره وضعیت نمایش این دو فیلم در سانس‌های فوق‌العاده سینماها نیز اظهار کرد: طبیعتا با توجه به استقبال مخاطب در چند روز گذشته هر دو فیلم در سانس‌های فوق‌العاده به نمایش درآمدند. به عنوان مثال، پنج‌شنبه شب (9 مردادماه)، «رد کارپت» و «کلاشینکف» تا نیمه‌های شب در سانس‌ ویژه سینماهای آزادی، ایران، ملت، زندگی، ماندانا و شکوفه مخاطب داشتند.

به گفته این پخش‌کننده، هر یک از دو فیلم «رد کارپت» و «کلاشینکف» اکنون در کل کشور، 50 سینما برای اکران در اختیار دارند.

«امروز» رضا میرکریمی در تهران 200 میلیونی شد

شرکت نورتابان هم اعلام کرده است که فروش فیلم سینمایی «امروز» به کارگردانی رضا میرکریمی تنها در سینماهای تهران به 180 میلیون تومان رسیده است.

این فیلم تنها در یک روز (پنج‌شنبه 9 مردادماه) در سینما آزادی حدود 8 میلیون تومان فروش داشته و در سینما «استقلال» هم 3میلیون و پانصد هزار تومان بلیت فروخته است.

نکته جالب توجه این است که بدنبال استقبال مخاطبان از این فیلم سینماهای اکران کننده، در تهران و شهرستان‌ها، سینماهای اصفهان، کرج، اهواز، سنندج، کاشان، تبریز، یزد و... نیز به جمع سالن‌های اکران کننده این فیلم پیوستند.

همچنین در روزهای تعطیلی، نمایش فیلم «امروز» در تهران به سانس فوق‌العاده کشیده شده و سینما «فرهنگ» برای اولین‌بار، سانس ۱۲تا ۲نیمه شب را به دلیل استقبال گسترده مخاطبان به این فیلم اختصاص داد. در سینما «آزادی» هم سانس ساعت ۲تا ۴ صبح برای فیلم در نظر گرفته شد و فیلم در سینما استقلال هم در سانس ویژه 12:30 تا ۲:30 نیمه شب روی پرده رفت.

«فرشته‌ها با هم می‌آیند» 160 میلیون تومانی شد

غلامرضا فرجی (مسئول پخش حوزه هنری) هم درباره آخرین وضعیت استقبال مخاطبان از «فرشته‌ها با هم می‌آیند» به ایسنا گفت: با توجه به اینکه «فرشته‌ها با هم می‌آیند» یک فیلم خانوادگی است، توانسته در روزهای گذشته که تعطیل بوده است با استقبال مخاطبان روبرو شود و شاهد افزایش جدی تعداد مخاطبان فیلم بودیم.

وی ادامه داد: فروش این فیلم در روز دوشنبه این هفته 15.5 میلیون تومان، سه‌شنبه 22.5 میلیون تومان، چهارشنبه 23.5 میلیون تومان و پنج‌شنبه 23 میلیون تومان بوده است که امیدواریم این روند صعودی همچنان ادامه داشته باشد.

مسئول پخش حوزه هنری خاطرنشان کرد: به طور کلی فروش «فرشته‌ها با هم می‌آیند» در 9 روز اکران در 16 سینمای تهرانی 120 میلیون تومان بوده است. همچنین فروش فیلم طی چهار روز اکران در 10 شهر به 35 میلیون تومان رسیده است. به طور کلی مجموع فروش این فیلم به 160 میلیون تومان رسیده است.

غلامرضا فرجی در پایان ابراز امیدواری کرد که روند صعودی استقبال مخاطبان از «فرشته‌ها با هم می‌آیند» به عنوان یک فیلم خانوادگی مفرح ادامه داشته باشد.

«آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» و سانس‌های فوق‌العاده در اکثر سینماها

اکبر شاپوری (پخش‌کننده «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران») هم بیان کرد: استقبال مردم از «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» فوق‌العاده بود و در روز‌های گذشته فروش قابل توجهی را تجربه کردیم.

وی توضیح داد: استقبال مردم از فیلم جدید بهروز افخمی آنقدر خوب بوده که اکثر سینماهای اکران کننده «آذر، شهدخت...» مانند آزادی، ملت، زندگی، فرهنگ، زندگی، عصر جدید، فلسطین، راگا، موزه سینما و...، پنج‌شنبه شب (9 مردادماه) برای این فیلم سانس فوق‌العاده درنظر گرفتند.

شاپوری همچنین درباره آخرین آمار فروش این فیلم گفت: فروش «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» تا پنج‌شنبه شب و در 9 روز اکران در 20 سینمای تهران به 225 میلیون تومان رسیده است.

پخش‌کننده «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» درباره اکران این فیلم در شهرستان‌های نیز بیان کرد: این فیلم در چند شهر اکران خود را آغاز کرده اما قرار است اکران گسترده آن در سینماهای شهرستان را بعد از عید فطر آغاز کنیم.

کد خبر 267340

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha