وین - ایرنا: زمان احتمالی سفر رییس جمهوری اتریش به تهران با توجه به تمدید چهار ماهه مذاکرات هسته‌ای بین ایران و ۱+۵، ماه نوامبر اعلام شد.

heinz fischer

خبرگزاری اتریش (آپا) که این خبر را اعلام کرده، افزوده است: تمدید مذاکرات هسته‌ای، سفر هاینس فیشر به ایران را به تعویق انداخت.

رییس جمهوری اتریش پیشتر اعلام کرده بود که بعد از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در مدت شش ماهه، اوائل ماه سپتامبر به ایران سفر خواهد کرد.

خبرگزاری اتریش پنجشنبه با انتشار گزارشی در این زمینه، نوشت: تداوم مذاکرات هسته‌ای موجب شده هانس فیشر (Heinz Fischer) سفر خود به ایران را به بعد از ماه نوامبر موکول کند.

به گزارش این خبرگزاری، استرید زالم اوفر سخنگوی ریاست جمهوری اتریش در این رابطه به خبرگزاری اتریش گفت: وین و تهران همچنان درمورد تاریخ سفر فیشر به ایران درحال رایزنی هستند اما به نظر می رسد زمان انجام این سفر بعد از پایان مذاکرات هسته ای خواهد بود.

خبرگزاری اتریش در ادامه به نقل از منابع مطلع،نوشت: قرار است یک هیات بلند پایه اقتصادی فیشر را در سفر به ایران همراهی کند تا فضای لازم برای برای سرمایه گذاران اتریشی فراهم شود.

سفر فیشر به ایران، نخستین رییس دولت اروپایی خواهد بود که از سال 2005 تاکنون از این کشور دیدن می‌کند.

کد خبر 267291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

دیدگاه خوانندگان