همشهری آنلاین: وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس با صدور بیانیه‌ای،ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی از مسلمانان و آزادیخواهان جهان دعوت کرد تا با شرکت گسترده خود در مراسم روز جهانی قدس در سراسر جهان، یکبار دیگر مراتب انزجار خود را از اشغالگران فلسطین اعلام نمایند.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است: روز قدس، یادگار جاودانه امام خمینی (ره) برای همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان است . این ابتکار ، فرصتی برای نمایش قدرت امت اسلامی در حمایت از آرمان فلسطین و اعلام برائت از اشغالگری رژیم صهیونیستی و حمایت‌های جبهه استکبار جهانی از اقدامات ددمنشانه آنها است. کشتار وحشیانه کودکان و زنان بی پناه فلسطینی از آغاز ماه مبارک رمضان مهر تأییدی است بر سبعیت و خوی وحشی گری رژیمی که از هر ابزاری برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کرده و راهبرد آنها در شرایط جدید منطقه‌ای چند پاره نمودن سرزمین‌های اسلامی و ضربه زدن به محور مقاومت است. فلسطینیان مظلوم در شرایطی ماه مبارک رمضان را سپری می کنند که شاهد تشدید جنایات رژیم صهیونیستی در حملات بی رحمانه به نوار غزه و شهادت و مجروح کردن صدها انسان بی‌دفاع می‌باشند و باز جای سؤال همیشگی درباره سکوت مجامع جهانی و رساه های مدعی حقوق بشر باقی است که نه تنها واکنش مؤثری در قبال این جنایات از خود نشان نداده‌اند بلکه هم صدا با محافل صهیونیسم جهانی این اقدامات رژیم اشغالگر قدس را نوعی حق طبیعی برای اشغالگران دانسته‌اند.

رژیم صهیونیستی بی وقفه مشغول یهودی سازی قدس شریف و تغییر هویت اسلامی بیت المقدس است و هر روز شاهد یورش‌های وحشیانه این رژیم به قبله اول مسلمانان هستیم. در شرایطی که دشمن صهیونیستی تمام تمرکز خود را بر نابودی حقوق اساسی مردم فلسطین گذاشته ، تنها راه مقابله با زیاده خواهی های صهیونیست ها، مقاومت خواهد بود . از این رو روز جهانی قدس ، فرصتی است برای مسلمانان جهان تا برای حمایت از حقوق ملت فلسطین در صحنه حضور داشته باشند . دولت و ملت ایران نیز همچون همیشه بر حمایت همه جانبه از حقوق ملت فلسطین تأکید داشته و آزادسازی تمام سرزمین‌های اشغالی بویژه قدس شریف ، بازگشت کلیه آوارگان به سرزمین مادری ، آزاد شدن همه فلسطینیان در بند رژیم صهیونیستی و برگزاری یک انتخابات شفاف و آزاد بدون هرگونه دخالت خارجی و با حضور همه فلسطینیان را برای تعیین سرنوشت شان تنها راه حل عادلانه برای رسیدن به صلحی واقعی دانسته و سایر طرح های به اصطلاح صلح را فریبی برای نادیده گرفتن حقوق فلسطینیان قلمداد می کنند .

نظام سلطه و رژیم صهیونیستی در طول سال های گذشته تلاش داشتند تا حرکت عظیم مردم فلسطین را به یک حرکت قومی تقلیل دهند و در طی سه سال اخیر نیز با راه اندازی جنگ در سوریه و درگیری هایی که اکنون در عراق شاهد آن هستیم ، مسأله فلسطین را از اولویت جهان اسلام خارج سازند ولی به لطف الهی این امر محقق نشده و این بار نیز اقدامات وحشیانه صهیونیست ها تمام توجهات دنیای اسلام را معطوف فلسطین کرده است. پیام روشن مقاومت فلسطین و بیداری اسلامی در خاورمیانه این است که وحدت و همدلی مردم و رهبران فلسطین و یکپارچگی دولت های اسلامی در حمایت از آرمان فلسطین تنها راه نجات بخش امت اسلامی بوده و بر جهان اسلام و همه ملت های آزادیخواه است تا از مقاومت فلسطین که در سنگر اول دفاع از جهان اسلام علیه تروریسم دولتی و نژاد پرستی رژیم اشغالگر قدس مشغول نبردی نابرابر است ، بیش از پیش حمایت و حراست نمایند . وزارت امور خارجه از آحاد ملت شریف ایران، مسلمانان و آزادیخواهان جهان دعوت می نماید تا با شرکت گسترده خود در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در سراسر جهان ، یکبار دیگر مراتب انزجار خود را از اشغالگران فلسطین و قدس شریف و از سیاست‌های رژیم صهیونیستی در هویت سازی جعلی برای قدس شریف و مسجد الاقصی اعلام نمایند.

کد خبر 266813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار