همشهری آنلاین: معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: بازگشت برای ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی در هیچ مقطعی ممنوع نیست ولی بیشترین تقاضاها در مقطع کارشناسی است.

به گزارش مهر، ابوالحسن ریاضی درباره وضعیت بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی، گفت: در مورد دانشجویان پسر اگر مشکل سربازی نداشته باشند این مساله از سوی کمیسیون موارد خاص دانشگاه‌ها و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري قابل پیگیری است.

وی درباره اینکه آیا دانشجویان انصرافی در صورت موافقت می‌توانند در دانشگاه خود ادامه تحصیل دهند، افزود: این مساله بستگی به شرایط این دانشجویان دارد بر همین اساس دانشگاه بررسی می‌کند اگر فاصله زمانی انصراف این دانشجویان از تحصیل زیاد طولانی نشده باشد و دلایل قانع‌کننده‌ای برای ترک تحصیل داشته باشند کمیسیون موارد خاص ممکن است موافقت کند که واحدهای باقی مانده را در دانشگاه خود طی کنند.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري یادآور شد: همچنین ممکن است با توجه به شرایط و فاصله بیش از حد بین ترک تحصیل و بازگشت برای ادامه تحصیل تصمیم گرفته شود که این دانشجویان واحدهای خود را در دیگر دانشگاه‌ها و یا حتی در دیگر مقطع ادامه دهند.

وی ادامه داد: بازگشت برای ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی در هیچ مقطعی ممنوع نیست ولی بیشترین تقاضاها در مقطع کارشناسی است.

ریاضی درباره اینکه دانشجویان انصرافی چه زمانی می‌توانند برای پیگیری ادامه تحصیل خود مراجعه کنند، گفت: این دانشجویان بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه‌ها می‌توانند بحث ادامه تحصیل خود را دنبال کنند. به عنوان مثال دانشجویی که مهر ماه تقاضای خود را ارایه دهد در صورت موافقت از بهمن ماه می‌تواند ادامه تحصیل دهد.

کد خبر 266760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار