همشهری آنلاین: مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ اعلام کرد که می‌خواهیم هر چه سریعتر به توافق نهایی هسته‌ای با ایران برسیم اما لزوماً به دنبال یک توافق خوب هستیم.

کاترین اشتون

به گزارش فارس، کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که می‌خواهیم هر چه سریعتر به توافق نهایی هسته‌ای با ایران برسیم اما مشخصاً هدف این است که به یک توافق خوب برسیم.

وی تاکید کرد که ما طی هفته‌های آینده با آقای ظریف وزیر خارجه ایران دوباره گرد هم خواهیم آمد تا به بحث و مذاکرات ادامه دهیم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: ما اینجا در وین برای مذاکرات هسته‌ای گرد هم آمدیم تا در راستای برنامه اقدام مشترک جامع حرکت کنیم، این برنامه توافق جامع می‌تواند تضمین کند که برنامه هسته‌ای ایران کاملاً ماهیت صلح‌آمیز دارد.

اشتون در خصوص مذاکرات وین ادامه داد: ما پیشرفت‌های بسیاری حاصل آوردیم و درباره موضوعات کلیدی بحث کردیم و به برخی از حوزه‌هایی که بحث درباره آنها لازم بود، پرداختیم.

وی تأکید کرد: ما تصمیم گرفتیم که در چارچوب برنامه اقدام مشترک، زمان را برای کار کردن بر روی این توافق تمدید کنیم. ما تا 24 نوامبر 2014 در این چارچوب کار می‌کنیم. این یک چارچوب یکساله است. دلیل (تمدید مهلت مذاکرات) این است که گرچه اختلافات چشمگیری بر روی موضوعات کلیدی وجود دارد اما کارهای زیادی انجام شده است و ما توافق کردیم که تمایل داریم تلاش کنیم و این فرایند مذاکرات هسته‌ای را تکمیل کنیم و این زمان اضافی را برای چنین کاری نیاز داریم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که گام بعدی، بازگشت گروه 1+5 به پایتخت‌هایشان و بررسی این موضوع است.

وی گفت که ظرف‌ هفته‌های آینده با ظریف دیداری را صورت می‌دهد و بحث‌هایشان را ادامه می‌دهند و سپس در چارچوب زمانی تعیین شده بر روی موضوع هسته‌ای ایران کار می‌کنند و ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر به توافق نهایی برسند.

کد خبر 266254

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha