همشهری آنلاین: در حالی وزیر کار به عنوان متولی توزیع بسته حمایت غذایی وعده توزیع این برنامه حمایتی از اقشار نیازمند را قبل از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان داده بودند اکنون ۴روز از این ماه گذشته و هنوز خبری از توزیع بسته حمایتی نیست.

بسته غذایی

تسنیم نوشت: حدود یک هفته قبل از ماه مبارک رمضان بود که علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توزیع بسته‌های امنیت غذایی قبل از ماه رمضان خبر داد و تنها چند روز بعد از صحبت وی معاون اول رئیس جمهور دستور العمل اقلام بسته حمایت غذایی را برای اجرا ابلاغ کرد.

ربیعی در اطلاع رسانی خود مبنی بر توزیع بسته امنیت غذایی قبل از ماه مبارک رمضان بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان، این بسته‌های حمایتی قبل از ماه رمضان در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد که قطعاً به خانواده‌هایی که نیازمند باشند این بسته‌ها توزیع خواهد شد.

مطابق با دستور العمل ابلاغ شده معاون اول رئیس جمهور برای اقلام بسته حمایتی غذایی قرار است این بسته بین 7.5 میلیون نفر مشمول کمیته امداد و بهزیستی توزیع خواهد شد و کمترین ارزش و اعتبار این سبد 30 هزار تومان برای یک نفر و بیشترین اعتبار آن 120 هزار تومان برای خانواده های 2 نفر به بالا است که این افراد با کسر 20 درصد ار ارزش ریالی بسته حمایتی می‌توانند پول نقد دریافت کنند.

وظیفه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توزیع بسته حمایتی دولت در سال 93 از اجرا،تامین کالا، تعیین جامعه هدف و توزیع است.بر اساس این دستورالعمل، بسته حمایت غذایی در سال 1393 به مستمری بگیران و پشت نوبتی های سازمان های حمایتی (کمیته امداد امام خمینی وسازمان بهزیستی) تعلق می گیرد که با ضوابط تعیین شده از طرف وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی (مانند نوع خدمات دریافتی از سازمان های حمایتی، رتبه بندی استحقاق افراد و خانوارها بر اساس شاخص های موجود در سازمان ها) حائز شرایط برای دریافت بسته حمایت غذایی تشخیص داده می شوند.

همچنین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران پیش از ماه مبارک به تمامی دستگاههای اقتصادی مسئول تنظیم بازار دستور داد تا شرایطی را فراهم کند که کالاهای مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان، به وفور در اختیار آنها قرار گیرد و کمبودی در این میان احساس نشود.

با وجود صحبت های رئیس جمهور و وزیرکار انتظار می‌رفت این سبد حداقل بین خانواده‌های جامعه هدف که قشر نیازمند جامعه هستند توزیع شود اما در حالی که اکنون حدود 4 روز از ماه مبارک رمضان می گذرد خبری از توزیع سبد امنیت غذایی بین خانواده‌های نیازمند نیست و ظاهراً تلاش‌های مسئولان به تدوین دستور العمل اقلام بسته حمایت غذایی بسنده کرده است.

کد خبر 264621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار