همشهری آنلاین: نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل گفت: دور بعدی مذاکرات ایران و گروه۱+۵ از ۲ تا ۱۵ ژوئیه در جریان خواهد بود.

ویتالی چورکین نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت این سازمان گفت: دور آینده مذاکرات ایران و گروه 1+5 دو هفته - از 2 تا 15 ژوئیه - در جریان خواهد بود.

خبرگزاری ايسنا به نقل از خبرگزاري روس بیزنس کنسالتینگ، در این‌باره نوشت: پیشتر فقط تاریخ آغاز بحث تهران و گروه 1+5 بیان شده بود و در صورت موفقیت، این دور نهایی مذاکره خواهد بود. در نظر است موافقتنامه فراگیری که باید ماهیت استثنائا مسالمت آمیز برنامه اتمی ایران را تضمین کند تا 20 ژوئیه امضا شود.

چورکین اعلام کرد که دور قبلی مذاکرات که 20 ژوئن به پایان رسید "مفید بوده و احوال مشترک برای ادامه تعامل سازنده و بحث مفصل را تایید کرد".

وی گفت: دو طرف فعالیت بلاواسطه روی متن توافق آینده را آغاز کردند که در دور آینده مذاکره در روزهای 2 تا 15 ژوئیه در وین ادامه داده می‌شود.

نماینده دائمی روسیه اعلام کرد روسیه هر کاری را که به آن بستگی داشته باشد "برای رفع نهایی و فراگیر امور مربوط به برنامه هسته‌ای ایران و رفع مجازات‌های تهران" انجام می‌دهد.

 

کد خبر 264026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار