همشهری آنلاین: نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن با بیان اینکه از سرنوشت دیپلمات ایرانی ربوده شده در صنعا اطلاعی ندارم، اظهار داشت: خبری بیش از آنچه در رسانه‌ها موجود است، در اختیار ندارم.

نور احمد نیکبخت

به گزارش ایرنا؛ ˈجمال بن عمرˈ پس از نشست شورای امنیت درباره اوضاع یمن، در یک گفت و گوی خبری درخصوص آخرین وضعیت ˈنوراحمد نیکبختˈ دیپلمات ایرانی ربوده شده در صنعا پایتخت یمن، ابراز بی اطلاعی کرد.

برخی خبرها در هفته اخیر از سلامتی این دیپلمات ایرانی ربوده شده حکایت دارد و معاون عربی - آفریقائی وزارت امور خارجه کشورمان نیز ابراز امیدواری کرد نیکبخت به زودی آزاد شود.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در ادامه به تشریح تازه ترین رویدادها و انتقال سیاسی در آن کشور پرداخت و گفت: تهدیدات از سوی القاعده در جنوب یمن همچنان ادامه دارد و سازمان ملل حمایت های هر چه بیشتر بین المللی را در این باره خواستار است.

جمال بن عمر افزود: در ماه آوریل به شورا درباره درگیری‌های گروه الهوثی و دیگر گروه‌های مسلح که در جنوب یمن مستقر هستند، گزارش داده بودم که همچنان ادامه دارد.

وی بر ضرورت ایجاد طرح صلح از طریق مذاکرات مستقیم تاکید کرد.

بن عمر تصریح کرد: در دیدار با مقامات کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بر تداوم همکاری سازمان ملل با آن کشورها برای حمایت از روند انتقالی در یمن تاکید کرده ام.

کد خبر 263174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار