دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۵ - ۰۸:۱۶
۰ نفر

این روزها ترافیک دیپلمات‌ها به ایران زیاد شده است سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان سعودی همراه با یک پیام به تهران می آید . رییس جمهور هم قرار است به اجلاس شانگهای برود.

به گزارش گروه سیاسی روزنامه همشهری  سخنگوی وزارت خارجه روز گذشته در جلسه هفتگی خود با خبرنگاران  در خصوص پیام وزیر خارجه عربستان سعودی توضیحی نداد و هرگونه خبررسانی درباره پیام را به انجام شدن سفر منوط کرد اما در خصوص سفر محمود احمدی نژاد به چین تایید کرد که در پاسخ به دعوت همتای چینی، رئیس جمهور ایران راهی پکن می شود و برنامه ملاقات هایی نیز برای رئیس جمهوری در نظر گرفته شده که در زمان مقتضی اعلام می شود.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین  درباره ارتباط میان حضور سریع وزیر خارجه عربستان پس از دیدار غیر رسمی و اعلام نشده معاون نخست وزیر عراق و ارتباط این سفرها با احتمال درخواست مجدد آفریقایی ها برای مذاکره در مورد عراق، اعلام کرد که سفر عادل عبدالمهدی به ایران غیررسمی و اعلام نشده، نبوده و حتی سفری محرمانه نیز نبوده است و ایشان پس از دیدار با دبیر شورای عالی امنیت ملی با وزیر خارجه ایران نیز دیدار کرده است.

در خصوص سفر سعود الفیصل نیز که سفر محرمانه ای نیست و سیاست ما تشویق کشورهای همسایه به افزایش همکاری است و این از اولویت های جدی دولت است. جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به اولویت های خود با همسایگان جدی است و هیچ ارتباطی نیز به موضوع مذاکره با آمریکا ندارد.

حمیدرضا آصفی  در خصوص خبر برکناری سفیر اوکراین در تهران به دستور رئیس جمهور این کشور گفت که در حال حاضر سفیر اوکراین در تهران است و برکناری وی در حوزه اختیارات رئیس جمهور این کشور است و کشور فرستنده این اختیار را دارد که آنها را نگه دارد و یا بازگرداند اما از سوی ایران مشکلی نبوده و هیچ نارضایتی نیز در این خصوص از طرف ایران اعلام نشده است.

کد خبر 263

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی