همشهری آنلاین: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به برخی تخریب‌ها، اظهار کرد: عده‌ای در کشور سعی می‌کنند دل مردم را خالی کنند و مدام به انتقاد از دولت می‌پردازند.

مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری در همایش امید و انتظار که به مناسب نکوداشت خلق حماسه سیاسی 24 خرداد در کرمان برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری در روز 14 خرداد سال جاری فرمودند "سنگ‌اندازی در برابر دولت، خود نوعی فتنه است".

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تاکنون تنها چند ماه از آغاز رسمی کار دولت تدبیر و امید گذشته و در عین حال گام‌های بلندی نیز برداشته شده است، اما عده‌ای تلاش می‌کنند با انواع بداخلاقی‌های سیاسی ذهن مردم را خراب کنند و آنها را نسبت به دولت بدبین کنند.

انصاری افزود: به تعبیر من، دولت در این چند ماه در عرصه اقتصاد، مشغول آواربرداری از ویرانه‌های ناشی از زلزله سهمگین در عرصه اقتصادی بوده است که این سخن، سخن گزافی نیست. در دولت تدبیر و امید، گام‌ها بر اساس فکر و اندیشه برداشته می‌شود و از روز اول، رئیس‌جمهور به فکر تعمیر اقتصاد به شدت آسیب‌دیده کشور بوده است و باید وضعیت اقتصاد فرو رفته در تورمی کشور را نجات دهد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه "دولت سعی دارد عوامل این رکود را شناسایی و با آنها مبارزه کند"، افزود: افزایش نقدینگی، افزایش روزافزون بودجه عمومی دولت، ساختار نامتوازن بودجه و رکود تولید، به هم ریختن سیاست‌های مالی و پولی کشور و ... را سامان دهد.

وی اضافه کرد: دولت در این شرایط بد اقتصادی وارد شد و در این مدت کم، شورای اقتصاد، شوراهای بالادستی و پایین‌دستی دستگاه‌های اجرایی در حوزه اقتصاد را فعال کرد و خود رئیس‌جمهور شخصاً هفته‌ای دو روز با دولتمردان اقتصادی جلسه‌ای دارند که گام‌های بلندی در حوزه اقتصاد کشور برداشته شده است.

انصاری با اشاره به اینکه "در این مدت کوتاه، دولت توانست سیر شتابان تورم عنان گسیخته را از 44 درصد مهار کند که البته این به معنای کاهش قیمت‌ها نیست، بلکه به معنای مهار رشد تورم است"، تصریح کرد: دولت در این مدت کوتاه و بدون هیچگونه امکاناتی توانست امیدی در دل سرمایه‌گذاران داخل و خارج کشور ایجاد کند و شخص رئیس‌جمهمور معتقد است سرمایه‌گذاری به عنوان یک امر مقدس و واجب کفایی در شرایط کنونی است.

وی همچنین با بیان اینکه "آهنگ حرکت و تولید در کشور آرام آرام در حال شکل گرفتن است؛ هرچند که در آغاز راه هستیم"، اظهار کرد: درعرصه سیاست خارجی نیز دولت احساس کرد که باید شجاعانه به میدان رفت و نه از روی ترس در گوشه ایستاد و فقط درشت گویی کرد. عرصه سیاست جهانی عرصه رجزخوانی، درشت‌گویی و اهانت به دیگران نیست بلکه عرصه جهانی یک دهکده است که باید همه دولت‌ها با هم زندگی کنند.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با بیان اینکه "نمی‌شود انتظار همراهی از دنیا را داشته باشیم ولی خود آهنگ ناهمراهی بزنیم"، افزود: مگر می‌شود از دنیا انتظار داشته باشیم به ما احترام بگذارند و ما به کسی احترام نگذاریم؟ دولت با طرح مسأله جلوگیری از خشونت و تروریسم در سازمان ملل توسط رئیس‌جمهور، غبارزدایی را از چهره ملت ایران برکند و نشان داد مردم ایران اهل جنگ نیست و این را به جهانیان اطمینان داد.

انصاری ادامه داد: خوشبختانه در بحث مذاکرات هسته‌ای نیز با وجود افراد توانمند، گام اول در مذاکرات 1+5 خوب پیشرفته است. در همین مدت کم از مذاکره و در گام اول، دیوار بلند تحریم‌ها شکسته شده و برخی از تحریم‌ها برداشته شده است و سیستم بانکی ایران از حالت خفگی تا حدودی بیرون آمده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: به واسطه تحریم‌های نفتی طی سال‌های گذشته، تولید نفت ایران به یک میلیون بشکه نفت پایین‌تر از حد توان رسیده بود که در همین مدت کوتاه پس از مذاکرات، توان تولید نفتی کشور خوشبختانه به حالت قبل از تحریم‌ها برگشته است. وزیر نفت در ارائه گزارش خود به مجلس اعلام کردند که کشور آماده می‌شود توان تولید نفت را به 5.5 میلیون بشکه در روز برساند و به سرعت در حال تعقیب کردن این کار است. امروز توانستیم مشتری‌های دائم بزرگی را در کشورهای مختلف برای خرید نفت از ایران پیدا کنیم.

انصاری در ادامه به برخی تخریب‌ها علیه دولت اشاره کرد و گفت: چرا کسانی که شبانه‌روز در تریبون‌ها، سایت‌ها، رسانه‌ها و بولتن‌ها فقط منفی می‌بافند و دل مردم را خالی می‌کنند، نمی‌گویند که برای نخستین‌بار در شرایطی که دولت هنوز برای تأمین یارانه نقدی که میراث نادرست گذشته بود با مشکل مواجه هست، اما سعی می‌کند در اول وقت آن را پرداخت کند؟

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به سفر اخیر حسن روحانی و هیأت همراه به چین اشاره کرد و با موفقیت‌آمیز خواندن این سفر، گفت: گزارش سفر اخیر رئیس‌جمهور به چین هنوز داده نشده اما سفر بسیار موفقیت‌آمیزی بوده است.

وی با بیان اینکه ":عده‌ای سعی می‌کنند دل مردم را خالی کنند و بگویند در کشور کاری صورت نگرفته است"، تصریح کرد: امروز در عرصه سیاست خارجی، مردم ایران محترم‌تر از گذشته هستند. امروز سران کشورهای مختلف برای آمدن به ایران در نوبت هستند و از رئیس‌جمهور برای سفر به کشورهای خود دعوت می‌کنند.

انصاری با اشاره به مذاکرات هسته‌ای، افزود: گرچه مذاکرات هسته‌ای بسیار دشوار است اما به پشتیبانی این ملت و بر اساس نقشه راهی که رهبری تنظیم فرموده‌اند، مطمئناً ما تحریم‌های ظالمانه از سر ملت ایران را بر خواهیم داشت.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس همچنین به عرصه فرهنگ اشاره کرد و گفت: برخی ابراز نگرانی‌هایی در عرصه فرهنگی می‌کنند و هر روز به این مسائل دامن می‌زنند. آیا در این دولت مسأله بدحجابی بدتر شده و آیا این دولت مشوق فرهنگ غربی بوده است؟ رئیس‌جمهور تاکید کرده است که "مردم را آگاه کنید، مشکلات را به مردم بگویید، همه با هم می‌خواهیم کشور را بسازیم؛ اسلام، فرهنگ، حجاب و عفت مال خودتان است".

وی اضافه کرد: قانون جامع خدماتی ایثارگران چه مدت معطل مانده بود؟ رئیس‌جمهور این قانون را ابلاغ کرد و دو هزار و 500 میلیارد تومان برای اجرای فاز نخست قرار دادند و اجرا کردند؛ گرچه شش هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

انصاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود، با اشاره به میلاد امام زمان(عج) اظهار کرد: مکتب انتظار را بزرگ‌مردان عرصه آگاهی و علم شهید اول و ثانی و بزرگان علم و در دوران معاصر شهید مطهری، مرحوم استاد علی شریعتی و دیگر بزرگان حوزه و دانشگاه که به عمق اسلام نگاهی داشتند از چهره انتظار غبارزدایی کردند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور یادآور شد: از همه این افراد بزرگ‌تر، امام راحل بود که ایشان در قول، تبیین و عمل به میدان انتظار آمد. انتظار موعود جهان در همه مکتب‌های آسمانی بوده است و آیات عدیده قرآن از این حقیقت حکایت دارد و در جای جای کتاب‌های پیشینیان موضوع منجی نجات‌بخش آمده است.

وی تصریح کرد: نقشه راه امام زمان (عج) مبارزه با جهل، خرافات، تحجر، فقر و بیکاری است و این نقشه راه، جاده‌ای است که انسان را به سمت تمام خوبی‌ها که خداست، هدایت می‌کند تا انسان‌ها در فضایی عادلانه زندگی کنند.

انصاری با بیان اینکه "رقبای دیروز، رفقای امروز هستند"، افزود: هرچند تأمین همه توقعات امکان‌پذیر نیست، اما خوشبختانه گام‌های مهمی برای تأمین آسایش و رفاه مردم برداشته شده است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه "جمهوری اسلامی از مردم شیعه عراق و سوریه اعلام حمایت می‌کند"، گفت: به طور قطع با وجود سرداران عرصه دفاع مقدس از جمله حاج قاسم سلیمانی، مرزهای جمهوری اسلامی ایران در امنیت کامل قرار دارند.

کد خبر 262554

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha