مجموع نظرات: ۰
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: محققان با استفاده از فناوری و بی نیاز از شیوه‌های درمانی رایج، روش نوینی برای درمان طاسی سر و رشد دوباره مو ارائه کردند.

درمان طاسی سر با کلاه لیزری

به گزارش مهر، حدود یک و نیم میلیارد نفر در سراسر جهان دچار طاسی و برخی نیز دچار ریزش موی سر هستند.

اکنون شرکتی در کالیفرنیا دستگاهی ساخته که مدعی است می‌تواند درمانی برای طاسی باشد: کلاهی که به پوست سر لیزر سرد می‌تاباند تا رشد مو را تحریک کند.

گفته می‌شود این سرپوش که "ترادوم" نام گرفته تنها دستگاه درمان لیزری پوشیدنی بالینی است که افراد می‌توانند در خانه از آن استفاده کنند البته باید برای داشتن آن 800 دلار بپردازند.

ترمادوم مدعی است در مرحله اول با استفاده مداوم لیزر به مدت 18 تا 26 هفته این کلاه مانع از شکسته شدن فولیکول‌های مو می‌شود.

این شرکت می‌گوید مویی که این دستگاه موجب رشد آن می‌شود شفاف‌تر، ضخیم‌تر و با چربی کمتر است. ریشه مو بزرگ‌تر و احتمال ریزش آن در حمام و روی بالش کمتر است.

در مرحله دوم یعنی بین 28 تا 52 هفته استفاده به مدت بیست دقیقه دو بار در هفته، این دستگاه می‌تواند با افزایش جریان خون به پوست سر و فولیکول‌ها، مو را رشد داده و سوخت و ساز سلول و کاهش تاثیر آنزیم‌های مسدود کننده پروتئین‌ها را که موجب ریزش مو می‌شوند بهبود دهد.

در این زمان، پوست سر سالم‌تر خواهد بود و کمتر دچار خارش و التهاب می‌شود.

در مرحله سوم یعنی پس از 100 هفته درمان، موی سر پرپشت‌تر ضخیم‌تر می‌شود.

ادعا می‌شود این دستگاه می‌تواند به رشد موی سالم‌تر کمک کند، اندازه فولیکول موهای موجود را دو برابر کرده و حتی مانع ریزش مو شود.

نور لیزر درمانی سلامت مو را بهبود می‌بخشد اما لیزر سرد درمانی فقط در درمانگاه‌های تخصصی پوست و مو وجود دارد.

ترادوم به مردم امکان می‌دهد این فناوری را در خانه‌هایشان داشته باشند؛ دستگاهی که هیچ گرمایی تولید نمی‌کند و از سوی دیگر بیشترین میزان نور را به سر می‌تاباند.

در این کلاه 80 لیزر تعبیه شده است از این رو نور می‌تواند به بخش عمده‌ای از پوست سر برسد.

کد خبر 262516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار