همشهری‌آنلاین: همزمان با حملات تروریستی داغش به شهرهای عراقی، قیمت طلا در بازار جهانی روند افزایشی را پیش گرفت.

خبرآنلاين نوشت: تحولات عراق حتي بربازار ارز و طلاي ايران نيز اثرگذاشته است. با ناآرامی های اخیر در عراق بازارهای جهانی و داخلی مسیر تازه ای را در پیش گرفته اند. رو به نزول بهای طلا در بازارهای جهانی طی روزهای گذشته تغییر کرده است تا هر اونس طلا در مسیر افزایش قیمت گام بردارد.

تحليلگران بازار اعتقاد دارند تحولات بازار طلا که در واکنش به ناامني منطقه غرب آسيا رخ داده، موقتي بوده و بزودي بازهم قيمت ها مسير قبلي را پيش مي گيرند. با اين حال برخي سرمايه گذاران بازار پيشنهاد مي کنند که حداقل تا روشن تر شدن وضعيت عراق و همچنين کاهش نوسان قيمت ها، خريداران از معامله در بازار خودداري کنند.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی که تا یک هزار و 245 دلار کاهش یافته بود طی سه روز گذشته با افزایش قیمت مواجه شد تا به یک هزار و 262 دلار برسد.

بهای نفت هم در بازارهای جهانی با ایجاد ناآرامی در یکی از کشورهای مهم تولیدکننده نفت، با افزایش مواجه شد. هر بشکه نفت برنت دریای شمال که حدود 108 دلار نوسان می کرد به یکباره با ایجاد ناآرامی در عراق تا مرز 110 دلار پیش رفت.

در بازار داخل هم بهای انواع ارز بعد از طی کردن یک دوره کاهش قیمت ناشی از پیگیری مذاکرات هسته ای، با ایجاد ناآرامی در عراق در مسیر افزایش قیمت قرار گرفت. هر دلار آمریکا که تا 3 هزار و 220 تومان پایین آمدع بود بار دیگر به 3 هزار و 250 تومان رسید. با توجه به افزایش نرخ دلار در داخل و رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی هر دو عامل موثر در قیمت طلا و سکه تقویت شدند تا هر سکه بهار آزادی طی دو روز 17 هزار تومان افزایش یابد.

با مقابله ارتش عراق و بازگشت آرامش به این کشور بار دیگر آرامش به بازارهای مالی باز مي گردد.

کد خبر 262419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار