جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: فرماندهی عملیات سامرا از پاکسازی کامل شهر سامرا از افراد مسلح عضو داعش خبر داد.

پاکسازی سامرا از اعضای داعش

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه سومریه نیوز، به دنبال حمله اعضای گروه "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به داعش به شهر سامرا در عراق، فرماندهی عملیات سامرا اعلام کرد نیروهای ارتش عراق توانستند پس از انجام اقدامات لازم، کنترل این شهر را به دست گرفته و اعضای داعش را از شهر مذکور برانند.

به گفته منابع امنیتی عراق اعضای داعش قصد یورش به مرقد امام هادی (ع) و امام حسن عسگری (ع) را داشتند که به گفته خالد الملا، رئیس گروه علمای عراق با هدف ایجاد فتنه و آشوب در میان اهل تسنن و تشیع بوده است.

همچنین به گفته منابع مذکور، افراد مسلح مرکز پلیسی را در جنوب سامرا هدف قرار دادند که به کشته و زخمی شدن چند تن از افراد پلیس انجامید.

به گفته برخی افسران امنیتی در فرماندهی عملیات استان صلاح‌الدین اعضای داعش با استفاده از خمپاره و سلاح مراکز فرماندهی پلیس در نزدیکی مرقد امام حسن عسگری (ع) را هدف قرار دادند.

از سوی دیگر صباح النعمان، سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم در عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی توانستند شهر سامرا را به طور کلی از اعضای داعش پاکسازی کرده و 40 تن از اعضای این گروه را به هلاک برسانند.

افراد مسلح عضو داعش صبح روز پنج شنبه به شهر سامرا یورش برده و کنترل پنج منطقه در این شهر را به دست گرفتند.

کد خبر 261630

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار خلیج‌ فارس

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha