همشهری آنلاین: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وحدت و همدلی احاد ملت و همراهی و همکاری همه‌جانبه احزاب و گروه‌های سیاسی در راستای حمایت از دولت در مسیر توسعه و پیشرفت کشور، راهکار اصلی برای رفع مشکلات موجود و غلبه بر ترفندها و توطئه‌های دشمن است.

به گزارش ایرنا، محسن رضایی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه الیگودرز، افزود: باید با بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود و با وحدت و همدلی، ضمن حمایت از سیاست‌های اصولی دولت، شرایط برای رفع مشکلات و عمران و آبادانی کشور را فراهم کنیم.

وی نامگذاری سال جاری تحت عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» را اقدامی مهم و موثر از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای رشد و توسعه بیش از پیش کشور دانست.

وی با اشاره به اهمیت تلاش برای تحقق شعار و سیاست‌ محوری سال جاری در حوزه اقتصاد و فرهنگ، اظهار کرد: همه مردم و مسئولان باید با عزم ملی و مدیریت جهادی و حضور مداوم و اثرگذار در صحنه کار و تلاش، زمینه برای تحقق این شعار و سیاست محوری در سال جاری را فراهم کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه مدیریت جهادی باید به صورت ویژه در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی نمود داشته باشد، گفت: تحقق این مهم و کار و تلاش ملی با مدیریت جهادی در حقیقت عامل اصلی و موثر برای رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور است.

رضایی همچنین با اشاره به شرایط امروز کشور و جهان، افزود: اعمال تحریم‌های اقتصادی و سیاسی غرب علیه ایران، حرکتی سیاسی با هدف مقابله با اهداف و آرمان‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی تصریح کرد: اقدام غربی‌ها در بلوکه کردن دارایی‌های کشور و همچنین اعمال تحریم‌های گسترده، تنها با هدف فلج کردن اقتصاد ایران اسلامی و ممانعت از رشد و توسعه کشور و نظام انجام شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، افزود: تحقق این سیاست‌های محوری و توجه به رویکردهای اقتصاد مقاومتی بر اساس منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، راهکار اصلی برای برون‌رفت از شرایط فعلی و سوق دادن کشور به سمت رشد و توسعه پایدار اقتصادی است.

به گفته وی، دراین زمینه باید از تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخل کشور به ویژه قابلیت‌های نسل جوان و تحصیلکرده و نیروهای نخبه در مسیر رشد و تعالی کشور به بهترین وجه ممکن استفاده کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شرایط امروز، شرایط خاص و حساسی است، گفت: دشمن قصد دارد با اعمال تحریم‌های اقتصادی و فشارهای سیاسی، مانع از رشد و توسعه کشور و نظام شود که راهکار مقابله با این ترفند دشمن، وحدت و همدلی همه احزاب و جریان‌های سیاسی، بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخلی و کار و تلاش با عزمی ملی و مدیریتی جهادی است.

وی با بیان اینکه تحقق این مهم موجب شکست تمامی ترفندها و توطئه‌های دشمن خواهد شد، اظهار کرد: در این زمینه، مهمترین خواسته و مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضور مستمر و موثر مردم در صحنه‌های دفاع از انقلاب و کار و تلاش جهادی و خالصانه مسئولان برای خدمت به مردم و رشد و توسعه بیش از پیش کشور است.

کد خبر 260963
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز