همشهری آنلاین: معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران گفت: با توجه به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها دولت فعلاً برنامه‌ای برای افزایش قیمت آرد و نان ندارد.

نعمت‌الله ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی با توجه به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها تا پایان خرداد تأکید کرد و گفت: دولت همچنان برنامه‌ای برای افزایش رسمی قیمت‌ها ندارد.

وی درباره افزایش قیمت محصولات لبنی اظهار داشت: تاکنون هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت شیر و لبنیات در ستاد تنظیم کشور اتخاذ نشده و هر گونه افزایش قیمت این محصولات همچنان غیرقانونی و تخلف محسوب می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران ادامه داد: دولت با بررسی پیشنهادهای قیمت تمام شده این محصولات نرخ نهایی شیر خام را تعیین و نسبت به تغییر قیمت یا پرداخت یارانه شیر اقدام می‌کند.

ترکی درباره تغییر قیمت آرد و نان اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار در زمینه گندم، آرد و نان نیز پرداخت یارانه دولت با خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم به نرخ 1050 تومان، توزیع آرد 465 تومانی و یارانه نقدی را تصویب کرده است و هیچ برنامه‌ایی برای تغییر نرخ نان در دولت مطرح نیست.

وی یادآور شد: در مورد تأثیر افزایش نرخ حامل‌های انرژی بر تولید نان نیز مقرر شده تا اتحادیه‌ها آنالیز کارشناسی تمام شد تولید را ارائه کنند تا بررسی شود.

کد خبر 260924

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز