همشهری آنلاین: معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا، با اشاره به اینکه استفاده از تسهیلات تردد مشمولان خارج از کشور از اول شهریور ماه سال ۹۲ آغاز شد، افزود: کسانی که ۳ سال اقامت پیوسته در خارج از کشور داشته باشند، در هرسال دو نوبت و در مجموع ۳ ماه می‌توانند به داخل کشور تردد کنند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ «حجت الله واعظی نژاد» با بیان اینکه سردار صدرالسادات رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا ضمن حضور در مرکز رسیدگی به امور ایرانیان واقع در ساختمان دبیرخانه شورای عالی، پاسخگوی مستقیم سوالات و مشکلات مطرح شده از سوی مشمولان مقیم خارج از کشور بود، افزود: هموطنان ما در خارج از کشور طی تماس تلفنی با سامانه 2777 و همچنین ارسال پیامک، سوالات خود را مطرح کردند؛ در این برنامه که 3 ساعت به طول انجامید به 300 مورد تماس تلفنی و پیامک پاسخ داده شد.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا بیشترین موضوعات مطرح شده از سوی مشمولان را در خصوص تردد به داخل کشور، معافیت خرید خدمت و معافیت تحصیلی برشمرد و تصریح کرد: بیشترین تماس‌ها از کشورهای کانادا، آمریکا، انگلیس و آلمان بود، این درحالیست که این اقدام سازمان وظیفه عمومی ناجا، خرسندی و رضایت هموطنان ما در خارج از کشور را به دنبال داشت.

واعظی نژاد در خصوص آخرین وضعیت اجرای معافیت خرید خدمت مشمولان خارج از کشور یادآور شد: براساس مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح از سال 82 تا پایان مرداد 92 این معافیت به اجرا درآمد؛ اما اجرای آن از ششم فرودین ماه 92 متوقف و تسهیلات تردد مشمولان خارج از کشور جایگزین این معافیت شد.

وی در تشریح معافیت خرید خدمت، گفت: کسانی که قبل از سال 82 از کشور خارج شده و 2 سال اقامت از سن 13 سالگی در خارج از کشور داشته باشند با پرداخت مبلغ 10 میلیون تومان از خدمت معاف می شدند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: استفاده از تسهیلات تردد مشمولان خارج از کشور از اول شهریور ماه 92 آغاز شد که براساس آن، کسانی که 3 سال اقامت پیوسته در خارج از کشور داشته باشند، درهرسال دو نوبت و در مجموع 3 ماه می‌توانند به داخل کشور تردد کنند؛ این تسهیلات شامل دانشجویانی که دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور هستند و همچنین فرزندان ماموران ثابت دولت که در خارج از کشور بسر می برند، نمی شود.

کد خبر 259897
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز