همشهری آنلاین: حدود ۴۰ نماینده مجلس در تذکری به وزیر کشور خواستار برخورد با خاطیان و تعلل کنندگان ممانعت از حضور سید حسن خمینی درهمایش برگزاری تبیین اندیشه‌های حضرت امام (ره) در دانشگاه بروجرد و لغو این همایش شدند.

تذکر مجلس

به گزارش ایرنا، در این تذکر کتبی که در اختیار خبرنگاران قرار گرفت، آمده است: استحضار دارید به منظور تبیین اندیشه‌های علمی حضرت امام (ره)، هفته گذشته مقدمات برگزاری سمیناری در دانشگاه بروجرد با پیگیری مستمر و اصرار رئیس این دانشگاه که خود در زمره آزادگان سرافراز است، فراهم شده بود و از حضرات آقایان دری نجف آبادی، رسولی محلاتی و سید حسن خمینی دعوت شده بود تا در این مراسم به تبیین اندیشه‌های علمی حضرت امام (ره) بپردازند.

در ادامه این تذکر آمده است: متاسفانه با اعمال فشار گروه‌های افراطی و بعضا خودسر مبنی بر عدم حضور حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در این مراسم، فرماندار و رئیس شورای تامین بروجرد که خود باید تامین کننده امنیت اینگونه محافل و مجالس باشند، از وظیفه اصلی خویش تخطی و آسان‌ترین راه یعنی لغو مراسم را برمی‌گزینند که استاندار لرستان نیز نسبت به حل مشکل پیگیری لازم را انجام نمی‌دهد.

در این تذکر تصریح شده است جای تاسف دارد در دولتی که گرفتن نگاه امنیتی از جامعه، سرلوحه شعارهای آن است، در بروجرد، شهری که زادگاه حضرت آیت‌الله سلطانی بروجردی است، نواده این بزرگوار و حضرت امام (ره) نتواند به ایراد سخنرانی بپردازند.

نمایندگان امضا کننده این تذکر خواستار رسیدگی به موضوع و برخورد با خاطیان و تعلل کنندگان در این زمینه در اسرع وقت شدند.

طراح این تذکر محمدرضا تابش و کمال الدین پیرموذن نمایندگان اردکان و اردبیل هستند.

به گزارش ایرنا، همایش ملی تبیین شخصیت علمی امام خمینی (ره) قرار بود 16 و 17 اردیبهشت در دانشگاه دولتی آیت‌الله بروجردی (ره) با حضور حجت الاسلام «سید حسن خمینی» ، «آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی» و حجت الاسلام «سید هاشم رسولی محلاتی» برگزار شود که به دلیل اصرار برخی بر حذف سخنرانی سید حسن خمینی، لغو شد.

دانشگاه دولتی آیت الله بروجردی (ره) روز دوشنبه 15 اردیبهشت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: با کمال تاسف به سبب افراط‌گری افراط گرایان، و تهدیدهای تشنج آفرین آنها و با نهایت شگفتی، برخی مسئولان و تاثیرگزاران این شهر، اصرار بر برگزاری همایش با حذف یکی از سخنرانان همایش (سید حسن خمینی) را داشتند.

در این بیانیه آمده است: دانشگاه آیت‌الله بروجردی با در نظر گرفتن تمامی جوانب و با توجه به اینکه حرمت مومن از حرمت خانه کعبه بالاتر است و برگزاری همایش با حذف یکی از سخنرانان که سبب شکستن حرمت مهمان همایش می‌شد، کل همایش را لغو کرد.

کد خبر 259185
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز