همشهری‌آنلاین: بانک مرکزی در نامه‌ای به قوه قضائیه اعلام کرد: امکان تبدیل درآمد ماهیانه و یا سالیانه افراد به دلار، یورو و سایر ارزها فراهم شد.

مهر نوشت: بانک مرکزی اعلام کرد: امکان دریافت برابری ارزها در مقابل ریال ایران از طریق سایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای عموم مردم فراهم شد.

این بانک در نامه ای به معاونت حقوقی قوه قضائیه اعلام کرد: با توجه به صدور نامه های مربوط به تبدیل درآمد ماهیانه یا سالانه اشخاص به دلار، یورو و یا سایر ارزها، بانک مرکزی تمهیداتی را در پایگاه اینترنتی خود فراهم آورده تا از طریق آن برابری ارزها و تبدیل منابع ریالی مربوط به دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور از جمله ایتالیا و درآمد سرپرست خانواده و همچنین مبلغ اجاره بها و یا مانده حساب افراد حقیقی امکانپذیر شود.

در ادامه این نامه آمده است: لذا شایسته است از ابتدای اردیبهشت سال 1393 دفاتر دارالترجمه رسمی با مراجعه به پایگاه بانک مرکزی به نشانی WWW.CBI.IR که روزانه از ساعت 9 بامداد به روز شده و تا پایان روز ثابت می ماند برابری ارزها در مقابل ریال ایران را دریافت و جهت تبدیل معادل ارزی ملاک محاسبه قرار دهند.

همچنین در پایان نامه تاکید شده است: انجام امور به شرح فوق موجب می شود تراکم مکاتبات به سوی این بانک کاهش یافته و همچنین از اتلاف وقت ارباب رجوع جلوگیری به عمل می آید.

علی ایحال در صورت بروز هرگونه ابهامی این بانک آمادگی دارد همکاری لازم را معمول نمایند.

کد خبر 257152
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز