چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: وزیر خارجه آمریکا ضمن ابراز امیدواری نسبت به از سرگیری مذاکرات جدی میان طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی، رژیم صهیونیستی را عامل شکست مذاکرات صلح خاورمیانه دانست.

جان کری وزیر خارجه آمریکا

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی سه‌شنبه (19 فروردین) خود در مقابل کنگره این کشور تاکید کرد: برنامه اسرائیل برای احداث 700 واحد مسکونی در قدس شرقی، تقریبا همان چیزی است که به فروپاشی مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها منجر شد.

وی افزود: دو طرف فلسطینی و اسرائیلی در روزهای اخیر اقدامات غیر مفیدی را اتخاذ کردند اما جای امیدواری است که به راهکاری برای از سرگیری مذاکرات جدی برسند.

کری ادامه داد: جای تاسف است اسیران فلسطینی که قرار بود روز شنبه آزاد شوند، آزاد نشدند و پس از آن اسرائیل مناقصه‌های احداث 700 واحد مسکونی در قدس را منتشر کرد.

وی گفت: امیدواریم دو طرف مذاکراتی جدی را از سر بگیرند. ما نیز با آن‌ها همکاری می‌کنیم اما باید دو طرف اسرائیلی و فلسطینی تصمیم اصلی و مهم خود را اتخاذ کنند و ما به این مساله امیدواریم.

از سوی دیگر نفتالی بنت، وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی در واکنش به این اظهارات کری گفت: بارها تلاش کرده‌اند ما را از ساخت و ساز در شهر قدس بازدارند اما باید بگویم شهرک‌سازی‌ها باعث شکست مذاکرات صلح نشد و ما بابت این مساله از کسی عذرخواهی نمی‌کنیم.

کد خبر 255366
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز