همشهری آنلاین: وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابلاغ بخشنامه‌ای به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، چهار موضوع برای حمایت و ترغیب سرمایه‌گذاران جهت استقرار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به منظور مشارکت هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران در شهرک‌ها و کمک به اشتغال‌زایی تا پایان شهریور ماه سال ۹۳ را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا نعمت‌زاده در این بخشنامه با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بر تامین شرایط و فعال‌سازی تمامی امکانات برای توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی تاکید کرده است.

بر اساس این بخشنامه، اعمال 10 درصد تخفیف در واگذاری حق انتفاع و بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تاسیسات در شهرک‌ها و نواحی صنعتی واقع در مناطق غیر برخوردار (به استثناء استان تهران) اعلام شده است.

همچنین اعمال 5 درصد تخفیف در واگذرای حق انتفاع و بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تاسیسات در شهرک‌ها و نواحی صنعتی واقع در مناطق برخوردار (به استثناء استان تهران) نیز از دیگر این موارد است.

بر اساس این بخشنامه، افزایش زمان بازپرداخت اقساط متقاضیان واحدهای صنعتی از 30 ماه به 36 ماه و اعطای یک سال تنفس برای مناطق غیر برخوردار و شش ماه تنفس برای مناطق برخوردار (به استثناء استان تهران) بعداز عقد قرارداد مطابق جدول میزان و نحوه دریافت حق بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تاسیسات شهرک‌ها و نواحی صنعتی درستورالعمل حق‌ بهره‌برداری مصوب سال 1392 از دیگر حمایت‌ها و ترغیب سرمایه‌گذاری‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور است.

کد خبر 254764
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز